O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Monika Krajewska

Powrót

Cottonina Villa & Mineral SPA Resort, Świeradów Zdrój

Cottonina jest uroczym miejscem. Położona w Górach Izerskich, doskonale przystosowana do goszczenia rodzin uwielbiających jazdę na rowerze. Do dyspozycji gości są 32 rowery, kaski, foteliki. Cały personel jest przeszkolony z udzielania pierwszej pomocy – można się tu czuć bezpiecznie.

Pokój jest przestronny. Duże, dostosowane do rodziny łazienki pozwalają na poczucie komfortu. Hotel współpracuje z lekarzem internistą i ginekologiem. O tym wszystkim dowiemy się i w recepcji oraz z obszernego informatora.

W hotelu są pokoje zabaw dla dzieci w każdym wieku – od malucha po nastolatka. Dodatkowo – przestronny plac zabaw na zewnątrz z widokiem na pobliski stok. Rodziny mogą korzystać z hotelowego basenu oraz SPA. Ciekawostką jest, że oferowane są tu zabiegi nie tylko dla dorosłych oraz kobiet w ciąży, ale również masaże i inne zabiegi dla dzieci już od 1-wszego roku życia.

Wszystkiemu temu towarzyszy bogata oferta restauracyjna dla rodzin. W przestronnej restauracji dzieci znajdą cały wybór dań dla siebie (dostępnych również w menu w karcie). Rodzice zaś m.in. lodówkę z butelkami tłoczonych na zimno, lokalnych, zdrowych olei.

Dziecko w Cottonine może poczuć się VIP-em. Oferta oraz personel są wyraźnie nastawione na obsługę rodzin z dziećmi. Liczne animacje, ogniska, przyrestauracyjny ogródek z własnymi warzywami i domkiem dla owadów świadczą o poważnym podejściu właścicieli do swoich gości. Wita się ich tu i dba o nich z sercem. Ważne też jest zaangażowanie właścicieli w społeczność lokalną, ich działalność charytatywna oraz sponsoring ścieżek biegowych w okolicy. A jak nam się znudzi pobyt w hotelu, to można pojechać bezpłatnym autobusem na wycieczkę do Czech.

Na pewno wrócimy do Cottoniny – to był niezapomniany wyjazd.

 
Zobacz relację

Kompleks Wypoczynkowy Osada Śnieżka

Osada Śnieżka jest olbrzymim obiektem. Jest to hotel typu condo – każdy apartament, umieszczony w kompleksie małych bloczków - jest czyjąś własnością. A apartamenty są przeróżne – od mniejszych do naprawdę dużych, w których może pomieścić się wieloosobowa, czy wielodzietna rodzina. To bardzo duży plus tego obiektu.

Pokoje to małe mieszkania – obszerne salony z balkonami lub ogródkami, z w pełni wyposażonymi aneksami kuchennymi oraz łazienkami z kabinami prysznicowymi z masażem i sauną. W pokoju można znaleźć pełne wyposażenie dla dzieci. Każdy z budynków ma swój motyw zwierzęcy, co jest bardzo estetyczne, a ponadto pozwala się dzieciom łatwo odnaleźć. Dorośli znajdą w kompleksie siłownię, młodzież i dzieci – świetnie wyposażone wewnętrzne i zewnętrzne place zabaw. Przy ciepłych latach atrakcją są baseny zewnętrzne. W głównym budynku znajduje się również SPA oraz basen wewnętrzny.

Obiekt dysponuje dwoma restauracjami. W obu serwowana jest różnorodność dań, ze specjalnym menu dla dzieci, do którego dodawana jest każdorazowo zabawka do wyboru. W recepcji można kupić zabawki – jest ich olbrzymi wybór.

Pracownicy Osady są przeszkoleni w udzielaniu pierwszej pomocy, hotel współpracuje z lekarzem ginekologiem i internistą, a wszystkie informacje na ten temat można znaleźć w recepcji.

To miejsce to naprawdę raj dla rodzin z dziećmi. Nie tylko przestrzenie, dostosowanie, ale program animacji i atrakcji jest niezwykle bogaty. Dość powiedzieć, że będąc gościem można przeżyć doskonały pokaz potyczki polsko-niemieckiej z czasów II wojny światowej w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej wraz z przelotem samolotu z epoki nad naszymi głowami, a wszystko to pod apartamentami hotelowymi. Na terenie obiektu jest miejsce na grill, rowerownia, a dla chętnych również prawdziwa łaźnia fińska.

Jeśli miałabym Osadę Śnieżka oceniać w skali od 1 do 10 przyznałabym punktów 11. Na pewno tam wrócę.

 
Zobacz relację

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska