O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Marcin Celejewski

Powrót

Hotel Medical SPA Unitral****, Mielno

Monika i Marcin Celejewscy oceniają Hotel Unitral Wellness Medical

Hotel Unitral Wellness Medical Spa położony jest w centrum nadmorskiej miejscowości Mielno, ok 200 m od szerokiej, piaszczystej plaży. Obiekt składa się z części cztero i trzygwiazdkowej, obie części obejmują ponad 160 pokoi. Podczas robienia rezerwacji ważne jest uściślenie, w której części będzie się mieszkać.  Reszta przestrzeni w hotelu, włącznie z recepcją i restauracją jest wspólna. Rodzinne pokoje w obu częściach są przestronne, wygodnie urządzone, zazwyczaj łączące dwa pokoje (salon z rozkładaną kanapą plus sypialnię). Część czterogwiazdowa jest klimatyzowana. W łazienkach bez trudu dostawimy wanienkę dla malucha. Jest dużo miejsca na kosmetyki i dodatkowe ręczniki. 

Już na etapie robienia rezerwacji jesteśmy informowani, że w hotelu dostępne są wszelkie sprzęty dla najmłodszych gości (łóżeczka, pościel, naczynia, podgrzewacze, wanienki, nakładki na toalety, maty antypoślizgowe, itp.). Jeśli przed przyjazdem poinformujemy obsługę, czego będziemy potrzebowali, wszystko będzie na nas czekało w pokoju. Jeśli o czymś zapomnimy panie pokojowe chętnie wszystko szybko doniosą (sprawdziliśmy). 

Bardzo miło zostaliśmy zaskoczeni od razu po przyjeździe. Do hotelu dojechaliśmy około północy, dzieci były już bardzo zmęczone, meldunek został ograniczony do najpotrzebniejszego minimum, a w pokoju czekała na nas przygotowana kolacja: duży wybór wędlin i nabiału z bufetu kolacyjnego, pieczywo, herbata do zaparzenia. 

Największą atrakcją hotelu Unitral jest Centrum Odnowy Biologicznej i termy w klimacie Morza Martwego, z wodą w każdym stanie skupienia, co dla dzieci jest dużą atrakcją. Znajdziemy tu basen solankowy (z zasoleniem wody sięgającym 15 %, co pozwala na unoszenie się na powierzchni wody), sauny suche i parowe, i grotę solną. Rodziny z dziećmi, nawet najmniejszymi, mogą korzystać ze Spa codziennie od godz. 10 do 13. 

W hotelu jest również zwykły basen rekreacyjny, już bez ograniczeń czasowych dla najmłodszych. W sali zabaw młodsze dzieciaki poszaleją w kulkowym basenie i dwupoziomowym labiryncie trampolin, lin i trapów, a starsze dzieci zagrają w Xboxa i ping ponga. Podczas wakacji, ferii zimowych, długich weekendów i świąt organizowana jest całodniowa opieka animatorów, atrakcyjne programy animacyjne, warsztaty tematyczne prowadzone przez artystów, rodzinne dyskoteki. W sezonie również organizowane są dla najmłodszych nauki korzystania z term i łaźni. W lecie w recepcji wypożyczymy rowery (włącznie z fotelikami), w zimie sanki. Tu dzieciaki nie będą się nudzić!

Dla osób z małymi dziećmi bardzo istotny jest też fakt, że w Centrum Odnowy Biologicznej przez cały rok od poniedziałku do piątku dyżuruje lekarz, a z pomocy pielęgniarskiej można skorzystać 7 dni w tygodniu. Nasz syn był zachwycony, że po każdej wizycie na basenie pan pielęgniarz zmieniał mu opatrunek na zbitym, jeszcze w Warszawie, nadgarstku . Ponad to cały personel hotelu został przeszkolony w zakresie udzielania pierwszej pomocy. 

Restauracja hotelowa serwuje bardzo smaczne i różnorodne posiłki w formie bufetowej, w dużych „widełkach czasowych”, co rozładowuje tłumy na sali oraz pozwala zjeść np. śniadanie o dogodnej porze. Załapią się i Ci, którzy lubią wcześnie wstawać i Ci, którzy wolą dłużej pospać. Bardzo pozytywnie zaskoczył nas bardzo duży wybór potraw na bufetach i ich domowy smak, każdy z naszej rodziny zawsze znalazł sobie coś dla siebie. Na każdym posiłeku był wybór potraw zimnych i ciepłych, świeżych warzyw i owoców, ciepłych napojów i soków. Dla dzieci zawsze mleko.

Bardzo mocną stroną Hotelu Unitral jest jego personel. Każdy pracownik, z którym mieliśmy kontakt był super miły (w sposób naturalny, nienarzucający się), kompetentny i zawsze chętny do pomocy: obsługa recepcji, panie pokojowe, kelnerki i kucharze (bo oni również wychodzą do gości), obsługa Spa. Wszyscy są serdecznie nastawieni do dzieci i żadna prośba najmłodszych gości nie zostaje bez odzewu.

Naszym zdaniem hotel Unitral Medical Spa w Mielnie to świetny hotel na wakacje z dziećmi, i fajny relaks dla rodziców. Położenie hotelu, oferta dla dzieci, smaczna kuchnia i Kompleks Spa przekonują nas do kolejnej wizyty w Mielnie. 

Zobacz relację

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska