O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Magdalena Klimkowska

Powrót

Hotel Lubicz Wellness & SPA, Ustka

Magdalena Klimkowska ocenia Hotel Lubicz w Ustce

1)  Lokalizacja i dojazd obiektu

Hotel Lubicz znajduje się w centrum Ustki. Przy dość ruchliwym rondzie, obok osiedla bloków mieszkalnych. Szczerze mówiąc, nie tego spodziewałam się po hotelu nad morzem - z okien hotelu widziałam bloki i śmietnik. Typowe dla miejskiego hotelu... Na szczęście dojście do morza zajmuje kilka minut (ok. 700 metrów).

2)  Ogólna ocena pokoju – dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Pokój rodzinny z dostawką dla dwójki dzieci był duży, wygodny, przestronny. Wszystkie sprzęty nowe, dobrej jakości. I z niemowlakiem (malutkie łóżeczka), z kilkulatkiem i nastolatkiem jest wygodnie. 

3) Ogólna ocena łazienki - dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Wszystkie sprzęty - wanienkę, miskę, nocnik, podest, krzesełko można wypożyczyć w hotelu. Sama łazienka bardzo przestronna, zatem wygodna. W naszej łazience był prysznic, nie było zaś wanny - kąpieli w pianie nie można urządzić. Dziwiły klasyczne szklanki jako kubeczki do zębów (szczególnie niebezpieczne może to być przy ruchliwych maluchach), ale ponoć można dostać plastikowe kubeczki. 

4) Bezpieczeństwo i zdrowie

Wszelkie informacje o najbliższym gabinecie pediatrycznym, lekarskim, aptece - łatwo dostępne. Na malutkim basenie cały czas obecny ratownik. Moim zdaniem na bezpieczeństwo nie można narzekać. 

5) Rozrywka – jaka i dla jakich dzieci (wiek, grupy wiekowe)

Dla małych dzieci dość bogata oferta. Niewielki pokoik zabaw, jednak zajęcia prowadzone przez miłe animatorki. Dodatkowo wszyscy goście tego hotelu mogli korzystać z sal zabaw w pobliskim hotelu Grand Lubicz, w którym atrakcji dla dzieci i młodzieży jest ogromnie dużo. 

W samym Lubiczu nie ma oferty dla nastolatków.

6) Oferta restauracyjna dla dzieci

Kuchnia pyszna. Przy bufecie szwedzkim nie widziałam nic specjalnie dla dzieci (oprócz lizaków!), ale wybór tak duży, że każdy maluch powinien być zadowolony. W karcie pyszne dania dla dzieci. Frytki można zamienić na ryż lub kaszę, za co należy się dodatkowy plus.

7) Przebieg dokonywania rezerwacji, meldowania się i wymeldowania

Miło, profesjonalnie i sprawnie. Spędzaliśmy w hotelu Święta Wielkanocne - dostaliśmy od razu plan pobytu i atrakcji przygotowanych specjalnie dla dzieci.

8) Poziom obsługi hotelowej w perspektywie rodziny z dziećmi

Piątka z plusem! Bardzo mili, współpracujący i otwarci na prośby rodzin z dziećmi. To rekompensuje bloki za oknem :)

9) Ogólne wrażenia z wizyty

Dobre. Choć trzeba wiedzieć, że hotel nie stoi gdzieś na uboczu, przy wydmach, w lesie czy nieopodal morza. Stoi w centrum małego miasteczka. 

10) Uwagi – jeśli są 

Świetne spa dla zmęczonych mam. A dzieci mogą skorzystać z zabawy w jaskini solnej. 

Dużym plusem obecność hotelu Grand Lubicz, w którym można korzystać z wielu atrakcji.

 

Zobacz relację

Hotel Podklasztorze***, Sulejów

Magdalena Klimkowska ocenia Hotel Podklasztorze

1. Lokalizacja i dojazd do hotelu 

Hotel jest położony prawie w… samym centrum Polski, w Sulejowie, woj. łódzkie. Nie jest typowe miejsce na wakacje czy krótki wypoczynek z dzieckiem i właśnie to - naszym zdaniem - jest atutem tego miejsca! Na przykład mieszkańcy stolicy dojadą tu w nieco ponad godzinę. Blisko! I pięknie! Sam hotel mieści się jednym z budynków XII-wiecznego Opactwa Cystersów! Absolutna perła architektury romańskiej.  W kościele, który jest tuż przy hotelu, na terenie dawnego Opactwa, na dwa tygodnie przed Bitwą pod Grunwaldem, stacjonował król Jagiełło ze swoim wojskiem...Tu działa się wielka historia. Czuć to na każdym kroku.

Kilometr od hotelu są piękne lasy, Pilica, zalew na rzece - mnóstwo miejsc do cudownych, niespiesznych wycieczek (pieszych i rowerowych - są specjalne szlaki). W ciszy, bez tłumów turystów!

2. Ogólna ocena pokoi - dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Pokój rodzinny jest naprawdę spory. Stylowo urządzony, na ścianach łacińskie sentencje. Ale też wygodny i rodzice małego dziecka dostaną tu wszystko, czego mogą potrzebować. Od łóżeczka po nocnik. Sprzęty są nowe i bez problemu udostępniane rodzinom. 

3. Ogólna ocena łazienki - dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Po wstawieniu wanienki, nocnika, miski i podestu dla malucha robi się trochę ciasno. Ale ważne, że jest wszystko, czego dziecko może potrzebować. Do niczego nie można się przyczepić. 

4. Bezpieczeństwo i zdrowie 

Telefony do apteki, lekarzy, ośrodka zdrowia - wszystko widać zaraz po wejściu do hotelu. W budynku nie ma windy, jest sporo schodów. Ale na dzieci na każdych schodach trzeba uważać! Nie nazwałabym zatem tego minusem. 

5. Rozrywka 

Plac zabaw i pokój dla dzieci - przygotowane starannie. Dużo różnorodnych zabawek, choć głównie dla młodszych dzieci. Dla starszych zamiast konsoli jest stół do tenisa stołowego. Nasza trzynastoletnia córka uznała, że to dużo fajniejsze niż PlayStation…

W weekendy, w czasie pobytów świątecznych organizowane są zajęcia dla dzieci z opiekunką. Rodzice wtedy mogą mieć wolny czas dla siebie. 

6. Oferta restauracyjna dla dzieci 

Smacznie, zdrowo i prawdziwie. Nie ma „plastikowych” nuggetsów, prawdziwe kawałki kurczaka. Jest pyszna ryba bez ości zamiast paluszków rybnych, których składu lepiej nie znać... I kompot świeży! I owocowa galaretka. Domowo. Uwaga, dla rodziców - wyborniej jeszcze!

7. Przebieg dokonywania rezerwacji, meldowania i wymeldowania się

Miło, szybko, konkretnie. W środku nocy mieliśmy pytanie o śniadanie i nocleg dla znajomego - bez kłopotów wszystko się udało. Dużo konkretnych porad, pomoc przy zwiedzaniu okolicy - bezcenna! 

8. Poziom obsługi hotelowej z perspektywy rodziny z dziećmi 

Dzieci w różnym wieku czują się tu świetnie - liczne dowody w księdze gości (załączyłam zdjęcie). 

Rodzice doceniają małe udogodnienia (np. można podjechać pod samą recepcją autem z wózkiem, można kupić dania dla niemowlaka, można zostawić wózek w recepcji).

9. Ogólne wrażenia z wizyty

Miejsce z duszą! Z historią, która onieśmiela! Mieszkać w opactwie? Tylko tutaj! Ale jednocześnie jest nowocześnie i bardzo przyjaźnie. Może jesteśmy sentymentalni, ale gdy ktoś pyta, czy lepiej pojechać do nowego hotelu z pięcioma gwiazdkami, czy raczej do hotelu, który jest częścią przepięknego, tak leciwego, tak ważnego dla naszej historii kompleksu, wybieramy to drugie. Nawet, jeśli obiekt ma „tylko” trzy gwiazdki. Ale za to kilkaset lat :)

10. Czy chcielibyśmy wrócić ponownie? 

Tak. A może dziadkowie przyjadą z dziećmi? Polecamy wszystkim znajomym. I nieznajomym też. 

 

Zobacz relację

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska