O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Magdalena Klimkowska

Powrót

Willa Helan, Zakopane

Relacja z wizyty w Willi Helan w dniach 24-26.08.2018

1. Lokalizacja i dojazd do obiektu
Willa znajduje się na uboczu Zakopanego. Ciche, urocze miejsce, daleko od głośnych i tandetnych Krupówek. Taksówka z dworca kolejowego kosztuje ok. 30 zł.

2. Ocena pokoju ogólna
Dla rodziny 2+2 zdecydowanie najfajniejsze, najwygodniejsze rozwiązanie to pokój z dwoma sypialniami. Jeśli dzieci śpią na tzw. dostawce też miłe zaskoczenie: nie będzie to rozkładana sofa. Zawsze jest to osobne, pełnowymiarowe łóżko 90x200 i prawdziwy, wygodny materac.
Łóżeczka dla maluszków - turystyczne, nowe, bezpieczne i wygodne.

3. Ocena łazienki
Jak widać na zdjęciu - wszystko się zmieści i nie jest bardzo ciasno. Wanienka, nocnik, podest. W łazience w pokoju, w którym ja mieszkałam, nie było miejsca na przewijak. Ale przecież większość z nas, w domu, przewijaki ma w pokojach, nie w łazienkach.

4. Bezpieczeństwo i zdrowie
Nie mam uwag. Informacje o telefonie do lekarza, o apteczce czy termometrze są chyba nawet bardziej widoczne, niż info o sali zabaw. Od razu czuję się bezpiecznie.

5. Rozrywka
Sala zabaw na niepogodę jest całkiem okej, choć wiem, że niebawem będzie nowa plus małpi gaj. Olbrzymia trampolina, huśtawka, drewniany domek, zjeżdżalnia i bramka do piłki - na podwórku dużo się dzieje. Ale jest też duuużo miejsca do biegania. Do tego dla starszaków zamiast play station są fajne piłkarzyki, cymbergaj i bilard.
I jedna ciekawostka: wieczorem w sali, gdzie kominkowej, gdzie mogą odpoczywać rodzice, jest podgląd na to, co dzieje się w sali zabaw (na dużym TV). Fajne rozwiązanie.

6. Oferta restauracyjna
W tym obiekcie w przez cały rok serwowane jest tylko śniadanie. W sezonie czynna jest kuchnia, która przygotowuje dwudaniowe obiady. Ponoć można rano poprosić o ulubioną zupkę dziecka.

7. Rezerwacja i wymeldowanie
Bez uwag. Miło. Wyczerpujące informacje, pomocnie. Tak, jak powinno być.

8. Rodziny z dziećmi (w różnym wieku) czują się w tym miejscu po prostu dobrze. Nikt nie fuka, gdy dziecko przy posiłku marudzi czy nabrudzi (przecież nie robi tego złośliwie, mówię o zachowaniu w granicach dobrego wychowania).

 

Zobacz relację

Hotel Lubicz Wellness & SPA, Ustka

Magdalena Klimkowska ocenia Hotel Lubicz w Ustce

1)  Lokalizacja i dojazd obiektu

Hotel Lubicz znajduje się w centrum Ustki. Przy dość ruchliwym rondzie, obok osiedla bloków mieszkalnych. Szczerze mówiąc, nie tego spodziewałam się po hotelu nad morzem - z okien hotelu widziałam bloki i śmietnik. Typowe dla miejskiego hotelu... Na szczęście dojście do morza zajmuje kilka minut (ok. 700 metrów).

2)  Ogólna ocena pokoju – dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Pokój rodzinny z dostawką dla dwójki dzieci był duży, wygodny, przestronny. Wszystkie sprzęty nowe, dobrej jakości. I z niemowlakiem (malutkie łóżeczka), z kilkulatkiem i nastolatkiem jest wygodnie. 

3) Ogólna ocena łazienki - dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Wszystkie sprzęty - wanienkę, miskę, nocnik, podest, krzesełko można wypożyczyć w hotelu. Sama łazienka bardzo przestronna, zatem wygodna. W naszej łazience był prysznic, nie było zaś wanny - kąpieli w pianie nie można urządzić. Dziwiły klasyczne szklanki jako kubeczki do zębów (szczególnie niebezpieczne może to być przy ruchliwych maluchach), ale ponoć można dostać plastikowe kubeczki. 

4) Bezpieczeństwo i zdrowie

Wszelkie informacje o najbliższym gabinecie pediatrycznym, lekarskim, aptece - łatwo dostępne. Na malutkim basenie cały czas obecny ratownik. Moim zdaniem na bezpieczeństwo nie można narzekać. 

5) Rozrywka – jaka i dla jakich dzieci (wiek, grupy wiekowe)

Dla małych dzieci dość bogata oferta. Niewielki pokoik zabaw, jednak zajęcia prowadzone przez miłe animatorki. Dodatkowo wszyscy goście tego hotelu mogli korzystać z sal zabaw w pobliskim hotelu Grand Lubicz, w którym atrakcji dla dzieci i młodzieży jest ogromnie dużo. 

W samym Lubiczu nie ma oferty dla nastolatków.

6) Oferta restauracyjna dla dzieci

Kuchnia pyszna. Przy bufecie szwedzkim nie widziałam nic specjalnie dla dzieci (oprócz lizaków!), ale wybór tak duży, że każdy maluch powinien być zadowolony. W karcie pyszne dania dla dzieci. Frytki można zamienić na ryż lub kaszę, za co należy się dodatkowy plus.

7) Przebieg dokonywania rezerwacji, meldowania się i wymeldowania

Miło, profesjonalnie i sprawnie. Spędzaliśmy w hotelu Święta Wielkanocne - dostaliśmy od razu plan pobytu i atrakcji przygotowanych specjalnie dla dzieci.

8) Poziom obsługi hotelowej w perspektywie rodziny z dziećmi

Piątka z plusem! Bardzo mili, współpracujący i otwarci na prośby rodzin z dziećmi. To rekompensuje bloki za oknem :)

9) Ogólne wrażenia z wizyty

Dobre. Choć trzeba wiedzieć, że hotel nie stoi gdzieś na uboczu, przy wydmach, w lesie czy nieopodal morza. Stoi w centrum małego miasteczka. 

10) Uwagi – jeśli są 

Świetne spa dla zmęczonych mam. A dzieci mogą skorzystać z zabawy w jaskini solnej. 

Dużym plusem obecność hotelu Grand Lubicz, w którym można korzystać z wielu atrakcji.

 

Zobacz relację

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska