O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Magdalena Klimkowska

Powrót

Hotel Podklasztorze***, Sulejów

Magdalena Klimkowska ocenia Hotel Podklasztorze

1. Lokalizacja i dojazd do hotelu 

Hotel jest położony prawie w… samym centrum Polski, w Sulejowie, woj. łódzkie. Nie jest typowe miejsce na wakacje czy krótki wypoczynek z dzieckiem i właśnie to - naszym zdaniem - jest atutem tego miejsca! Na przykład mieszkańcy stolicy dojadą tu w nieco ponad godzinę. Blisko! I pięknie! Sam hotel mieści się jednym z budynków XII-wiecznego Opactwa Cystersów! Absolutna perła architektury romańskiej.  W kościele, który jest tuż przy hotelu, na terenie dawnego Opactwa, na dwa tygodnie przed Bitwą pod Grunwaldem, stacjonował król Jagiełło ze swoim wojskiem...Tu działa się wielka historia. Czuć to na każdym kroku.

Kilometr od hotelu są piękne lasy, Pilica, zalew na rzece - mnóstwo miejsc do cudownych, niespiesznych wycieczek (pieszych i rowerowych - są specjalne szlaki). W ciszy, bez tłumów turystów!

2. Ogólna ocena pokoi - dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Pokój rodzinny jest naprawdę spory. Stylowo urządzony, na ścianach łacińskie sentencje. Ale też wygodny i rodzice małego dziecka dostaną tu wszystko, czego mogą potrzebować. Od łóżeczka po nocnik. Sprzęty są nowe i bez problemu udostępniane rodzinom. 

3. Ogólna ocena łazienki - dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Po wstawieniu wanienki, nocnika, miski i podestu dla malucha robi się trochę ciasno. Ale ważne, że jest wszystko, czego dziecko może potrzebować. Do niczego nie można się przyczepić. 

4. Bezpieczeństwo i zdrowie 

Telefony do apteki, lekarzy, ośrodka zdrowia - wszystko widać zaraz po wejściu do hotelu. W budynku nie ma windy, jest sporo schodów. Ale na dzieci na każdych schodach trzeba uważać! Nie nazwałabym zatem tego minusem. 

5. Rozrywka 

Plac zabaw i pokój dla dzieci - przygotowane starannie. Dużo różnorodnych zabawek, choć głównie dla młodszych dzieci. Dla starszych zamiast konsoli jest stół do tenisa stołowego. Nasza trzynastoletnia córka uznała, że to dużo fajniejsze niż PlayStation…

W weekendy, w czasie pobytów świątecznych organizowane są zajęcia dla dzieci z opiekunką. Rodzice wtedy mogą mieć wolny czas dla siebie. 

6. Oferta restauracyjna dla dzieci 

Smacznie, zdrowo i prawdziwie. Nie ma „plastikowych” nuggetsów, prawdziwe kawałki kurczaka. Jest pyszna ryba bez ości zamiast paluszków rybnych, których składu lepiej nie znać... I kompot świeży! I owocowa galaretka. Domowo. Uwaga, dla rodziców - wyborniej jeszcze!

7. Przebieg dokonywania rezerwacji, meldowania i wymeldowania się

Miło, szybko, konkretnie. W środku nocy mieliśmy pytanie o śniadanie i nocleg dla znajomego - bez kłopotów wszystko się udało. Dużo konkretnych porad, pomoc przy zwiedzaniu okolicy - bezcenna! 

8. Poziom obsługi hotelowej z perspektywy rodziny z dziećmi 

Dzieci w różnym wieku czują się tu świetnie - liczne dowody w księdze gości (załączyłam zdjęcie). 

Rodzice doceniają małe udogodnienia (np. można podjechać pod samą recepcją autem z wózkiem, można kupić dania dla niemowlaka, można zostawić wózek w recepcji).

9. Ogólne wrażenia z wizyty

Miejsce z duszą! Z historią, która onieśmiela! Mieszkać w opactwie? Tylko tutaj! Ale jednocześnie jest nowocześnie i bardzo przyjaźnie. Może jesteśmy sentymentalni, ale gdy ktoś pyta, czy lepiej pojechać do nowego hotelu z pięcioma gwiazdkami, czy raczej do hotelu, który jest częścią przepięknego, tak leciwego, tak ważnego dla naszej historii kompleksu, wybieramy to drugie. Nawet, jeśli obiekt ma „tylko” trzy gwiazdki. Ale za to kilkaset lat :)

10. Czy chcielibyśmy wrócić ponownie? 

Tak. A może dziadkowie przyjadą z dziećmi? Polecamy wszystkim znajomym. I nieznajomym też. 

 

Zobacz relację

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska