O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Ewa Błażejowska

Powrót

Hotel Edison, Baranowo

Ewa Błażejewska ocenia Hotelu Edison

Lokalizacja i dojazd

Hotel usytuowany jest w północno-zachodniej części Poznania (Baranowo) nad zachodnim brzegiem jeziora Kierskiego. Do hotelu jest łatwy dojazd od starej drogi krajowej nr 2 (obecnie DK92), można także dojechać korzystając z obwodnicy Poznania A2 i dalej drogą ekspresową S11 do zjazdu na DK92.

Ogólna ocena pokoju i łazienki

Hotel dysponuje pokojami 1- i 2-osobowymi, posiada 3 pokoje rodzinne i apartament, gdzie może wygodnie zamieszkać rodzina 4-5 osobowa. Na miejscu można poprosić o łóżeczko z piękną pościelą, ręczniczki dziecięce, przewijak, wanienkę, matę antypoślizgową, stołek dla dzieci, miskę, nakładkę na sedes, a także podgrzewacz do podgrzewania jedzenia dla maluszka. W pokoju jest czajnik do zagotowania wody.

Bezpieczeństwo i zdrowie

W razie konieczności recepcja służy niezbędnymi środkami medycznymi znajdującymi się w apteczce. Przy recepcji można bezpiecznie pozostawić wózek, bądź rowerek czy inne pojazdy dziecięce. Jeśli goście chcieliby zabezpieczyć gniazdka przed palcami ciekawskich pociech, hotel chętnie takie wkładki udostępnia.

Rozrywka

Hotel jest nastawiony na przyjmowanie rodzin z dziećmi w różnym wieku. Przy restauracji jest dobrze oznaczony przytulny pokój zabaw dzieci. Pozwala to na zabawę dzieci blisko rodziców, którzy przy posiłku bądź kawie spędzają czas. Tuż przy restauracji jest też plac zabaw dla dzieci ze zjeżdżalnią i siecią do wspinania się. Tutaj też dzieci mogą bawić się pod okiem rodziców, również gdy dorośli  zechcą usiąść w ogródku na świeżym powietrzu.

W recepcji można wypożyczyć gry i książki dla dzieci w różnym wieku. Jest ich naprawdę dużo i każdy znajdzie coś dla siebie. W niepogodę to dobra okazja na rodzinną zabawę.

Atrakcją dla dzieci może być 2-schodkowy stołek przy recepcji, dzięki któremu dziecko może rozmawiać z panią Recepcjonistką „twarzą w twarz”

Zobacz relację

Kraina Wypoczynku i Konferencji OLANDIA, Prusim

Ewa Błażejowska ocenia Krainę Wypoczynku i Konferencji Olandia Prusim

Pensjonat, czyli gdzie i jak mieszkać

Olandia położona jest w miejscowości Prusim, w połowie drogi z Poznania do Gorzowa Wlkp., 40 km od autostrady A2. Dojazd jest łatwy - od Pniew kierujemy się w stronę Międzychodu (drogą krajową nr 24) i za miejscowością Kwilcz skręcamy w prawo w kierunku na Prusim. Wjazd do Olandii jest na początku Prusimia, najpierw na tzw. Górny parking, a następnie na Dolny parking (tam też znajduje się Dwór i recepcja).

Cały obiekt składa się z kilku budynków położonych wśród pięknej zieleni i mnóstwa kwiatów na obszarze 6 ha, na które składają się: Dwór, Spichlerz, Kamiennik i Stodoła Fryzyjska. Zrewitalizowany zespół dworsko-folwarczny zachęca wiejskim klimatem, dobrą organizacją i pomysłami, smaczną kuchnią i wieloma atrakcjami. Właściciele zapowiadają dalszy rozwój i rozbudowę o kolejne budynki z nowym SPA oraz basenem. Myślą przewodnią przy organizacji obiektu było stworzenie miejsca, które odwołuje się do historii i stylu życia Olendrów. Praktycznie każda rzecz tutaj wiąże się z olenderską tradycją i kulturą.

Pokój, czyli mieszkamy

Obiekt składa się z 60 pokoi przeznaczonych dla 1, 2, 3, 4 albo 5 osób.

Na miejscu jest wszystko, co niezbędne na przyjazd z małym dzieckiem: łóżeczko, przewijak, nakładka na sedes, podnóżek do łazienki, mata antypoślizgowa pod prysznic. Po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby, można skorzystać także z podgrzewacza do butelek i nawilżacza powietrza.

Bezpieczeństwo i zdrowie, czyli czujemy się pod dobrą opieką

Recepcja dysponuje niezbędnymi informacjami na temat możliwości skorzystania z pomocy medycznej, lekarzy, apteki, szpitala. W recepcji można poprosić o termometr. Jest też apteczka z pełnym wyposażeniem. W każdym z budynków, niezależnie, gdzie nocujemy, jest miejsce na zaparkowanie wózka dla młodszych dzieci.

Rozrywka, czyli korzystamy z dobrodziejstw tego Miejsca

„Kraina wypoczynku” proponuje szereg atrakcji „gdy pogoda” i „niepogoda”. Również rodzice znajdą tutaj możliwości dla odpoczynku. Jeśli zechcą powierzyć dzieci opiece opiekunki (odpłatnie), wystarczy uprzedzić wcześniej recepcję i zgłosić taką potrzebę. Właściciele są otwarci na potrzeby rodzin wielopokoleniowych, dlatego proponują pobyty dla dzieci, rodziców i dziadków.

Gdy pogoda dopisuje

Przy pięknej pogodzie można skorzystać z prywatnej plaży nad Jeziorem Kuchennym. Tutaj w sezonie pod opieką ratowników swobodnie mogą kąpać się całe rodziny. Dla dzieci przygotowywany jest brodzik. Można wypożyczyć łódkę, rower wodny, kajak, a także skorzystać z jazdy na bananie i nartach wodnych. Dodatkowo obiekt dysponuje boiskiem do koszykówki, tenisa, a także piłki nożnej, co zwłaszcza może ucieszyć chłopców i ich rodziców

Zobacz relację

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska