basket
Dodaj swoje ulubione obiekty, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź obiekt

Kapituła 15. Edycji HPR

Kapitułę tworzą osoby z różnych środowisk, specjaliści z różnych dziedzin, osoby znane i lubiane, zainteresowane udziałem w ogólnopolskiej kampanii, której celem jest edukacja i promocja miejsc wypoczynkowych przyjaznych rodzinom z dziećmi. Członkowie Kapituły są również jurorami w prestiżowym konkursie na najlepszy obiekt w poszczególnych kategoriach.

Członkowie Kapituły wraz ze swoimi rodzinami biorą udział w wizytach oceniających (audytach), sprawdzając, czy dany obiekt spełnia kryteria danej edycji. Kryteria są opisane w specjalnym kwestionariuszu dla członka Kapituły wraz z odpowiednią punktacją. Relacje z wizyt członków, wraz ze zdjęciami, są umieszczane są na portalu  www.rodzinawhotelu.pl oraz innych materiałach informacyjnych.

Katarzyna Białek

Katarzyna Białek

Katarzyna - mama, Piotr - tata, Pola - ich wspólne szczęscie.

Mama najwięcej czasu spędza w pracy, bo podbija świat produkując swój ulubiony program podróżniczy w TVN, a tata - na Politechnice Warszawskiej, gdzie uczy studentów. Oboje zas najchętniej czas spędzają z Polą.

Mama relaksuje się ćwicząc jogę, tata - biegając maratony, wszyscy troje: jeżdżąc na nartach.

Zobacz relacje z obiektów Katarzyna Białek
Ewa Błażejowska

Ewa Błażejowska

Żona wspaniałego męża i mama dwóch cudownych córek (18 i 14), zespołowo uwielbiają wspólne górskie wędrówki. Zawodowo prawnik, wspólnik spółki radców prawnych (www.bnlegal.pl). Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, prawie nieruchomości, zamówień publicznych oraz ochronie danych osobowych. Prowadzi też sprawy z prawa pracy.

Zobacz relacje z obiektów Ewa Błażejowska
Monika Borzdyńska

Monika Borzdyńska

Mama uroczych 5-letnich bliźniaczek – Hanusi i Lenusi. Niegdyś dziennikarka i redaktor naczelna, rzecznik prasowy. Dziś Dyrektor ds. Komunikacji i Promocji oraz rzecznik prasowy największego stadionu w Polsce czyli PGE Narodowego i od jakiegoś czasu blogerka. Nie narzeka na brak obowiązków i jest świetnie zorganizowana, zawsze służy poradą innym matkom. Uwielbia podróżować z bliźniętami pociągiem, piec ciasteczka i śpiewać patriotyczne piosenki. Często zakłada szpilki i krótkie sukienki, nawet na spacer z dziećmi. Biega.

 

Zobacz relacje z obiektów Monika Borzdyńska
Anna Bukowska

Anna Bukowska

Z wykształcenia wiolonczelistka, obecnie Kierownik Marketingu w Wydawnictwie Zielona Sowa specjalizującym się w książkach dla dzieci – tych najmniejszych, małych i dużych (http://www.zielonasowa.pl/). Prywatnie  - mama 9-letniej Marysi i zapalona narciarka.
 

Zobacz relacje z obiektów Anna Bukowska
Józef Michał Chlabicz

Józef Michał Chlabicz

Tata małej Marysi i nastoletniego Maksa. W kapitule od początku, zawodowo od ponad 20 lat dziennikarz newsowy. Właściciel i redaktor naczelny wydawnictwa Oficyna 4eM. Hobbistycznie, trener, starający się uczyć ludzi, jak dobrze komunikować otoczeniu siebie lub swoją firmę. Wieczny chłopiec, który często zapomina, że „czterdzieści lat minęło“. Wolne chwile spędza na treningach crossfitu. Lubi podróżować z rodziną, ale nie obce mu też są chwile, spędzone w fotelu z dobrą książką. 

Zobacz relacje z obiektów Józef Michał Chlabicz
Beata Cholewińska

Beata Cholewińska

Prezenterka i dziennikarka kanału informacyjnego Polsat News. Prowadząca program poranny na antenach TV Polsat i Polsat News. Jako reporterka, najczęściej zajmuje się tematyką sportową i społeczną. Wcześniej związana z programem "Interwencja" W mediach pracuje od 2003 roku. Z wykształcenia tłumacz języka włoskiego. Mama 15 letniej Julci.

Zobacz relacje z obiektów Beata Cholewińska
Marcin Cholewiński

Marcin Cholewiński

Współtwórca kanału informacyjnego i szef anteny Polsat News. Od 2000 roku dziennikarz, prezenter, producent i wydawca głównego wydania serwisów informacyjnych TV Polsat. Karierę w mediach rozpoczął jako dziennikarz i prezenter TVN. Wcześniej był piłkarzem Widzewa Łódź, Wisły Kraków i młodzieżowej reprezentacji Polski. Dumny tata, słodziutkiej Julii.

Zobacz relacje z obiektów Marcin Cholewiński
Elwira Gross - Gołacka

Elwira Gross - Gołacka

Prywatnie mama 14-letniej Zośki z charakterem. W wolnych chwilach biega i próbuje windsurfingu.

Zobacz relacje z obiektów Elwira Gross - Gołacka
Agnieszka Górniakowska

Agnieszka Górniakowska

Żona Tomka, mama siedmioletniego Miłosza i najmłodszego członka Kapituły maleńkiego Tobiasza (rocznik 2015). Zawodowo dziennikarka Telewizji Polskiej. W TVP INFO przygotowuje i prowadzi serwisy informacyjne i wieczorną Panoramę Dnia. W TVP Historia rozmawia z gośćmi na tematy bieżące i historyczne w publicystycznym programie Cafe Historia. Propagatorka zdrowego stylu życia. Autorka poradnika o odżywianiu niemowląt i małych dzieci "Zdrowy Start".

Autor zdjęcia: Adam Charuk.

Zobacz relacje z obiektów Agnieszka Górniakowska
Violetta Hamerska

Violetta Hamerska

Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego kampanii Hotel Przyjazny Rodzinie i jej pomysłodawczyni. Od 25 lat związana z branżą hotelową i turystyczną - www.violettahamerska.pl

Prywatnie mama dwójki dorosłych już dzieci, pasjonatka podróży oraz miłośniczka jazzu, dobrej literatury i smacznej kuchni. Wyznaje zasadę: "Żyj i pozwól żyć innym… jak chcą."

Zobacz relacje z obiektów Violetta Hamerska
Magda I Maciej Jaruga

Magda I Maciej Jaruga

Ona plastyk, on technolog drewna z artystycznym zacięciem. Wspólnie prowadzą studio graficzne. Od wielu lat związani zawodowo z projektem HPR. Pochodzą z dwóch końców Polski, zamieszkali więc pośrodku. Wraz z 3,5 letnią córeczką Zosią stanowią rodzinę złotego środka. W życiu kierują się zasadą – rób wszystko na co masz ochotę, pod warunkiem, że nie krzywdzisz tym innych. Stawiają na zdrowie i radość życia. Kochają góry, wodę i las. Cenią sobie wspólnie spędzony czas i dobre jedzenie. Wyznawcy filozofii Slow Food. Wiedzą że należy żyć w zgodzie z naturą, brać od świata tyle ile trzeba, nie za mało, nie za wiele.

 
Zobacz relacje z obiektów Magda I Maciej Jaruga
Wojciech Kalarus

Wojciech Kalarus

Aktor, reżyser, felietonista.

Zdj. Piotr Książek Warsaw Streets

Zobacz relacje z obiektów Wojciech Kalarus
Joanna Krombholz - Zabielska

Joanna Krombholz - Zabielska

Kobieta przedsiębiorcza i optymistyczna, woli działać niż mówić. Kierowała wieloma projektami; założycielka Akademii EDUKADO (miejsca stworzonego dla rozwoju najmłodszych dzieci i wspierania rodziców). Zafascynowana innowacjami i oddolnymi zmianami w procesie edukacji, jest trenerem metodyki Design Thinking oraz Odysei Umysłu.

Prywatnie mama Poli (rocznik 2003), Leny (2007) oraz Niny (2011). Zapalona podróżniczka, nie lubi „wycieczek zorganizowanych”, więc „od zawsze” jeździ z plecakiem. Z mężem i dziećmi odwiedza dalekie kraje – od USA, Wenezueli, po Chiny i Indonezję. Z całą rodziną marzą o długiej podróży dookoła świata.

Zobacz relacje z obiektów Joanna Krombholz - Zabielska
Joanna Kryńska

Joanna Kryńska

Na zdjęciu my - Joanna Kryńska, mój mąż Tomek Marzec i nasz Franek Marzec, a w brzuchu jeszcze jeden chłopczyk :) A wiec o mnie ...
Po pierwsze mama.. :) co mnie niezmiernie cieszy! Z milości do męża - żona, a z zamiłowania do pracy - dziennikarka. Godzę te role bez problemu - i chyba nigdy sie nie nudzę. Robie to, co kocham - z TVN24 jestem związana od 9 lat. Z Frankiem i Tomkiem, a wkrótce też Jasiem sprawdzamy, które miejsca są naprawdę przyjazne rodzinie!

 

Zobacz relacje z obiektów Joanna Kryńska
Marta Kuligowska

Marta Kuligowska

Dziennikarka TVN24. Jednak o pracy potem – jestem przede wszystkim mamą. Urodzenie bliźniąt Helenki i Franciszka /rocznik 2007/ to była najważniejsza i najpiękniejsza chwila mojego życia. Bycie mamą i dziennikarką  wypełnia cały mój dzień, na nic innego praktycznie nie ma czasu…

Od poniedziałku do piątku wstaję przed 4:00. Prowadzę serwisy we „Wstajesz i wiesz“ w TVN24. Kończę pracę przed 11:00 i wtedy mam chwilę dla siebie… biegam, czytam, chodzę do kina, bo dzieci są wtedy w przedszkolu. Obowiązkowo w ciągu dnia mam drzemkę,  śpię 14:00 -16:00. To dla mnie święte godziny, potem jestem z dziećmi…. Tryb życia zwariowany, ale kocham to co robię. Kocham też podróżować i pokazywać moim dzieciom świat… Od tego obok domu, po ten egzotyczny.

Zobacz relacje z obiektów Marta Kuligowska
Arkadiusz Lewenko

Arkadiusz Lewenko

Szczęśliwy tata dwójki dzieci: córki Natalii (12 lat) i syna Pascala (7 lat), które wychowuje wraz z ukochaną żoną Justyną. Z wykształcenia ekonomista, swego czasu dziennikarz sportowy, a obecnie odpowiedzialny za rozwój biznesu TRILUX w Polsce. Pasjonat czynnego uprawiania sportu (bieganie, pływanie, turystyka górska).

Zobacz relacje z obiektów Arkadiusz Lewenko
Leszek Lichota

Leszek Lichota

Aktor, szczęśliwy ojciec dwójki żywiołowych podróżników Nataszki i Kajtka. Miłośnik snookera i niekontuzjogennych sportów ;)

Zobacz relacje z obiektów Leszek Lichota
Maciej Mazurkiewicz

Maciej Mazurkiewicz

Szczęśliwy mąż i ojciec trzech synów. Społecznie współtwórca ogólnopolskiego projektu edukacyjnego w ramach Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik”. Zawodowo w firmie Edutel produkuje i sprzedaje nowoczesne narzędzia IT dla edukacji i hotelarstwa. Stworzył pierwszą polską podłogę interaktywną Magiczny Dywan (www.edywan.eu).  
Prywatnie interesuje się sportem, w wolnych chwilach gra w siatkówkę. Lubi rozwiązywać krzyżówki, raz do roku czyta „Potop”.

Zobacz relacje z obiektów Maciej Mazurkiewicz
Czesław Mozil

Czesław Mozil

Polski emigrant wychowany w Danii. Zakochany w kraju gdzie się urodził, czyli w Polsce. Nie ma miasteczka dużego lub małego, w którym nie koncertował od momentu jego powrotu do Polski w 2008 i nieustannie jest w trasie. Koncertuje wspólnie ze swoimi duńskimi przyjaciółmi w zespole Czesław Śpiewa. www.facebook.com/czeslawspiewa. Jego dziecko to firma odzieżowa dla dzieci www.czesiociuch.pl które tworzy wspólnie z Dorotą Zielinską. www.facebook.com/czesiociuch. Dla całej generacji młodego pokolenia jest znany jako Bałwanek Olaf w animowanym filmie Disneya "Kraina Lodu".

 

Zobacz relacje z obiektów Czesław Mozil
Monika Mrozowska

Monika Mrozowska

Mama 11 letniej Karoliny, 4 letniej Jadzi i 2 miesiecznego Józka. Miłośniczka gotowania (swoje przepisy prezentuje m.in. w porannym DDTVN), współautorka książek kulinarnych, blogerka  (www.monika-mrozowska.pl), felietonistka. Pasją do podróżowania od najmłodszych lat próbuje zarazić swoje córki, które na swoim koncie mają już, i spanie w ekskluzywnych hotelach, i przytulnych pensjonatach, pachnących domowym jedzeniem agroturystykach, przyczepach campingowych pełnych pająków oraz... przeciekających namiotach...

Zobacz relacje z obiektów Monika Mrozowska
Mgr Iwona Osiecka

Mgr Iwona Osiecka

Mama dwóch wysportowanych synów; fizjoterapeutka, zwolenniczka rozwiązywania problemów ruchowych i wszelkich innych przyjaznymi sposobami. Dzięki takiemu podejściu wizyta w poradni  PROMYK (www.gabinetpromyk.eu) jest miłym przeżyciem i fajną przygodą. Ze względu na duże doświadczenie w kreatywnej obsłudze małych dzieci - od samego początku gorący zwolennik projektu HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE.

Zobacz relacje z obiektów Mgr Iwona Osiecka
Dr Wojciech Ozimek

Dr Wojciech Ozimek

Lekarz pediatra zajmującym się od prawie dwudziestu lat zagadnieniem chorób pasożytniczych i odkleszczowch. Poliglota. Studiował w Polsce, Rosji, Anglii, Holandii, Szwajcarii i Hiszpanii. Wykłada parazytologię lekarską na kursach organizowanych przez Collegium Medicum Uniwersytetu w Barcelonie. Szczęśliwy mąż wspaniałej Katalonki z Barcelony o dźwięcznym imieniu Montserrat i dumny ojciec 2 synów Jordiego i Aleksandra. Fanatyk aktywnego spędzenia czasu i zdrowego żywienia. Uważa się za niesamowitego szczęściarza, bo wykonywany zawód jest jednocześnie jego wielkim hobby.

Zobacz relacje z obiektów Dr Wojciech Ozimek
Malwina Słoka - Chlabicz

Malwina Słoka - Chlabicz

Mama 11 - letniego Maksymiliana, z którym zjeździła Polskę wszerz i wzdłuż. Dziennikarka prasowa i telewizyjna, producentka TV, wiele lat autorka programów  poradniczych o tematyce parentingowej. Jako miłośniczka Wilanowa, założyła portal www.gazetawilanowska.pl. Współzałożycielka Fundacji „Miasto Słów”. Fascynuje się bajko - terapią, od kilku lat zgłębia tajniki psychologii dziecka. Miliony razy przeczytała „Małego- Księcia” Antoine’a de Saint Exupery. Należy do ludzi, którzy dostrzegają baranki w drewnianych skrzynkach.

Zobacz relacje z obiektów Malwina Słoka - Chlabicz
Magdalena Smalara

Magdalena Smalara

Magdalena Smalara i Christopher Zielinski. Ona jest aktorką, bywa reżyserką,  on ekonomista z wykształcenia obecnie pracuje jako logistyk w liniach lotniczych. Dla niej po 23 latach przeprowadził się ze Szwecji z powrotem do Polski. Bardziej niż jakiekolwiek przysięgi i śluby wiąże ich czteroletni obecnie syn, Ludwig, który uwielbia hotele,  wycieczki i szeroko pojęte wakacje.

Zobacz relacje z obiektów Magdalena Smalara
Ola Sokalska

Ola Sokalska

Redaktor prowadząca miesięcznika „Twój Maluszek". Jest mamą dwóch wspaniałych córek: 15-letniej Zuzi i 17-letniej Weroniki. W prasie przeznaczonej dla młodych rodziców pracuje już od ponad 10 lat. Dzieci to jej pasja i... największa radość. Uwielbia rozmawiać z córkami, obserwować, jak dorastają, jak otwarte są na świat i jak się zmieniają. Od zawsze interesowała ją psychologia dziecięca – to niezwykłe, że tak wiele w naszym życiu zależy od mądrego wychowania. Z kampanią HPR jest związana od początku i cieszy się, że dzięki niej –a więc też troszkę dzięki niej i jej rodzinie :-) – wypoczynek z małym dzieckiem jest coraz bardziej komfortowy.

 

Zobacz relacje z obiektów Ola Sokalska
Beata Tadla

Beata Tadla

Mama czternastoletniego Janka. Dziennikarka. Związana jest z mediami od 91 r. Najpierw radio, teraz telewizja. Pracowała w TVN i  TVN24, obecnie jest gospodynią głównego wydania Wiadomości w TVP.  Zdobywczyni tytułu Mistrz Mowy Polskiej. To także autorka książek: „Pokolenie 89, czyli dzieci PRL w wolnej Polsce”, „Kto pyta nie błądzi, rozmowy wielkich i niewielkich” oraz „Niedziela bez Teleranka”.  Prowadzi zajęcia ze studentami dziennikarstwa, miedzy innymi wykłada Kulturę Słowa oraz Warsztat Telewizyjny. Kocha życie, świat i ludzi. Optymistka i pozytywistka z przekonania.

Zobacz relacje z obiektów Beata Tadla
Dr Jacek Tulimowski

Dr Jacek Tulimowski

Specjalista Ginekolog-Położnik, Ultrasonolog, Kolopskopista. 15 letni staż pracy w Klinice Ginekologii Onkologicznej w WarszawieWłaściciel Gabinetów " Tulimowski&Sterlińska " www.tulimowski.plKonsultant naukowy Stowarzyszenia " Dziennikarze dla Zdrowia", wielu programów o tematyce zdrowotnej w TVP1, TVP2, TVN, POLSAT, SUPERSTACJA.
Konsultant naukowy  "pism kobiecych" CLAUDIA, PORADNIK DOMOWY, ZDROWIE, BOUTIQUE, NEWSWEEK, GABI. Od wielu lat organizator szkoleń o tematyce medycznej dla Dziennikarzy "Dr Tulimowski Press Workshops". Konsultant portali: Natemat.com.pl , Natemat.pl, Wizaz.pl

Dumny i szczęśliwy mąż Beaty - wspaniałego lekarza ginekologa-położnika, ojciec trzech synów: Ignacego, Marcela i Maxa

Zobacz relacje z obiektów Dr Jacek Tulimowski
Katarzyna Werner

Katarzyna Werner

Tymon  i jego mama Kasia Werner. Dobrali się idealnie, bo oboje kochają przemieszczać się i oglądać nowe miejsca, czyli podróżować. Wystarczy rzucić im hasło. Łączy ich ciekawość świata – on go odkrywa, a ona o nim opowiada w telewizji. Najpierw – przez 10 lat - w TVP, a teraz – od 15 lat -  w TVN24. 

Zobacz relacje z obiektów Katarzyna Werner
Aneta Wikariak

Aneta Wikariak

Podwójna redaktor naczelna i podwójna mama. Od siedmiu lat szefuje dwutygodnikowi „Party Życie Gwiazd", liderowi na rynku magazynów o gwiazdach. Ponieważ lubi wyzwania od trzech lat prowadzi rownież dwutygodnik  „Flesz Gwiazdy i Styl". Skończyla dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Zaczynała jako dziennikarka kryminalna i sądowa, była też redaktor naczelną magazynu parentingowego „Twój maluszek". Mama 5-letniej Julki i 11-letniego Jasia. Pytana wielokrotnie, jak daje radę prowadzić dwie gazety i wychowywać dwójke dzieci, odpowiada zawsze: bo mam świetne zespoły i świetnego męża:) Mąż - Sławomir Wikariak - jest też dziennikarzem (w „Dzienniku Gazecie Prawnej"), więc najlepiej rozumie wyzwania w pracy Anety.

Zobacz relacje z obiektów Aneta Wikariak
Aleksandra Woźniak

Aleksandra Woźniak

Aktorka znana m.in. z  "13 Posterunku",  "Szpitala na Perypetiach", "Złotopolskich", "Plebanii", czy "Linii Życia". Za rolę w filmie "Droga do raju" otrzymała nominację do Złotych Kaczek. ambasadorka "Romance TV", kanału filmowego dla kobiet. W 2014r dołączyła do obsady serialu  "Barwy szczęścia".

Blogerka: www.aleksandra-wozniak.bloog.pl. i https://www.facebook.com/aleksandra.wozniak.7712

Prywatnie mama 10-letnich córek Ani i Julii oraz żona Szymona Miszewskiego, absolwenta wydziałów Elektrotechniki i Automatyki oraz Zarządzania i Ekonomii na Politechnice Gdańskiej. Aktualnie zawodowo związanego z przemysłem morskim - manager w Gdańskiej Stoczni Remontowej S.A.

Zobacz relacje z obiektów Aleksandra Woźniak
Katarzyna Zdanowicz

Katarzyna Zdanowicz

Swoją pracę dziennikarską zaczęła w „Gazecie Wyborczej” w Bydgoszczy.  Szybko związała się  jednak  z telewizją.

Do TVN24 przeszła w 2012 roku. Na antenie zadebiutowała 20 lipca jako prowadząca serwisy informacyjne w Dniu na Żywo. Od 2014 jest gospodynią magazynu Polska i Świat. Prowadzi Fakty po południu, serwisy w dzień dobry TVN.. Pisze do tygodnika „Polityka” i MagazynuTVN24.pl Uwielbia historię Stanów Zjednoczonych. W wolnych chwilach pochłania wszystko co w tytule ma napis „biografia”. Mama ośmioletniego  Maksa . W tygodniu brakuje jej jednej doby, dlatego w weekend mocno zwalnia. Nauczyła się odpoczywać, ładować baterię.  Najlepiej wyjeżdżając z miasta.

 

 
 
 
 
 
 
 
Zobacz relacje z obiektów Katarzyna Zdanowicz

HPR - ogólnopolski program certyfikacji obiektów hotelowych dla rodzin

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolski program certyfikujący obiekty hotelowe dla rodzin. Celem programu jest weryfikacja, ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. Każdy obiekt, który spełnia nasze kryteria otrzymuje certyfikat, który jest rekomendacją dla rodziców, aby mieli pewność, że to miejsce jest sprawdzone.

Hasło programu: "Filozofia gościnności dla wyjątkowych gości."

W ciągu 14 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty ponad 815 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 547.074 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR.

Obecnie trwa już 15. edycja 2023/2024.

Organizator – Etirez Violetta Hamerska