basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła 14 edycji HPR - Ola Sokalska

Powrót

Hotel Różany Gaj Family & Friends

Różany Gaj Family & Friend w Gdyni jest położony w najcudowniejszej, moim zdaniem, części Gdyni, czyli na Kamiennej Górze. To sprawia, że z części okien roztaczają obłędne widoki na morze, a po wyjściu z hotelu mamy do dyspozycji mnóstwo uroczych uliczek – pięknych, spokojnych i cichych, doskonałych na spacery.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jakby nie było, hotel usytuowany jest na górze, więc owe uliczki biegną w górę, w dół i w górę… To niektórym rodzicom, zwłaszcza maluszków, które jeżdżą w wózkach, może trochę nie odpowiadać, bo taka przechadzka zamienia się w niezłe ćwiczenia. Na szczęście coraz więcej rodziców docenia możliwość ruchu na świeżym powietrzu i jak zapewniał mnie hotelowy personel, do obiektu najczęściej przyjeżdżają rodzice właśnie najmłodszych dzieci. Czyli się da :)

Pokoje hotelowe i łazienki nie są może bardzo przestronne, ale spokojnie mieszczą niezbędne dla rodziców i dzieci rzeczy. Hotel pod względem wyposażenia jest dobrze przygotowany na pobyt maluchów – można wypożyczyć wanienkę, podgrzewacz, nawilżacz powietrza itp., można też kupić dziecku danie w słoiczku albo zamówić takie w restauracji.

Przy restauracji chciałabym się trochę dłużej zatrzymać. Jest rewelacyjna. Szef kuchni to prawdziwy skarb! Dawno nie jadłam tak smakowitej sałatki, ryby, zupy. Co więcej, świetnie jest także skrojona kulinarna oferta dla maluchów. W dziecięcym menu do wyboru są różne surówki, warzywa, gotowane na parze ryby, pierś kurczaka… Można? Można! Nareszcie ktoś pomyślał, że dziecko nie musi być skazane wyłącznie na nuggetsy. A że dania są przepyszne, gwarantuję, że zasmakują nawet zatwardziałym niejadkom.

W hotelu jest sala zabaw dla dzieci (znajduje się tuż przy restauracji, więc niemogący usiedzieć długo na miejscu maluch ma się czym zająć), można też za dodatkową opłatą zamówić opiekunkę do dziecka. Maluchy mogą wyszaleć się w hotelowym basenie (nie znam dziecka, które by nie lubiło wody), a na dworze – na niewielkim placu zabaw, który jest ogrodzony i bezpieczny.

Hotel jest bardzo dobrze przygotowany do pandemii, o czym świadczy choćby posiadanie aktualnego certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej Obiekt Bezpieczny Higienicznie. Wszędzie są antybakteryjne płyny, w restauracji posiłki wydają kelnerki, regularnie są odkażane różne powierzchnie.

I jeszcze jedna warta podkreślenia rzecz. W Różanym Gaju goście czują się naprawdę mile widziani – absolutnie cały personel jest zawsze uśmiechnięty, chętny do pomocy, każdy z radością mówi „dzień dobry” (smutne, że nie we wszystkich hotelach to standard) i każdy służy pomocą. Taka pogodna, życzliwa atmosfera sprawia, że wypoczynek staje się jeszcze bardziej komfortowy i przyjemny. Naprawdę z żalem wyjeżdżaliśmy z hotelu i z przyjemnością tam jeszcze wrócimy.

Zobacz relację

Termy Warmińskie, Lidzbark Warmiński

Termy Warmińskie leżą w Lidzbarku Warmińskim na wzniesieniu, dostrzec można je już z drogi, więc dojazd jest nieskomplikowany i naprawdę trudno jest pobłądzić. To był mój pierwszy audyt w dobie koronawirusa, więc byłam ciekawa, jak hotel poradził sobie z obostrzeniami sanitarnymi. 

Przywitała nas pani recepcjonistka w przyłbicy. Obok stał preparat do dezynfekcji. Formalności związane z meldowaniem przebiegły sprawnie. A więc pierwszy plus. Drugi – obiekt jest ogromny, więc goście nie siedzą sobie na głowach i mają możliwość zachować bezpieczne odległości. 

Ta przestrzeń to chyba największy atut hotelu. Dzięki niej Termy Warmińskie to idealne miejsce na wypoczynek z dzieckiem. Piszę to w pełni świadomie. Duże pokoje hotelowe (a właściwie apartamenty, bo składają się z kilku pokoi, a więc można przyjechać nawet z dziadkami!), przestronne łazienki, spore szafy niewątpliwie ułatwiają pomieszczenie wszystkich niezbędnych dzieciom i rodzicom rzeczy i akcesoriów. Wisienką na torcie są trawiaste tarasy przy pokojach, dzięki którym można wypoczywać także bardziej kameralnie i bezpiecznie. Widzieliśmy, jak dwuletnia dziewczynka wyszła prosto z pokoju na taki taras i rozkosznie dreptała sobie po trawie. Rodzic, który nie musi od razu wybiegać za takim dreptusiem, bo samochód, bo balustrada itp., na pewno to bardzo doceni.

Dzięki dużej przestrzeni Termy mają mnóstwo do zaoferowania żądnym zabawy dzieciom i zmęczonym rodzicom. Przede wszystkim kompleks basenowy. Baseny do pływania, relaksu, regeneracji i zabawy (ach te zjeżdżalnie dla małych i całkiem dużych!). A jeśli pogoda dopisuje,  kuszą wspaniałe ogrody basenowe z piaszczystą plażą. Obok grota solna, sauny, jacuzzi i SPA (a w nim zabiegi także dla dzieci). Tam można spędzać całe dnie, świetnie się bawiąc i odpoczywając. Czego chcieć więcej? Boiska, kortów – proszę bardzo, są! A może na dodatek park linowy? Jest! Mało? No to dla niestrudzonych dorzućmy jeszcze animacje (np. robienie papierowych magicznych różdżek, zabawa w zaklęcia). Jest tak dużo atrakcji, że wyszliśmy z pokoju przed południem, a wróciliśmy dopiero pod wieczór (ale zrobiliśmy to tylko po to, by się przebrać na kolację). 

Przez wiele lat brania udziału w akcji Hotel Przyjazny Rodzinie miałam przyjemność przeprowadzić już sporo audytów. I naprawdę rzadko spotykałam miejsca tak idealnie skrojone do wypoczynku z dziećmi – łóżeczka w pokoju, przewijaki, krzesełka w restauracji czy specjalne menu to w Termach oczywistość. Dobra zabawa – to standard. Miły uśmiech – codzienność. 

I jeszcze jedna ważna dla mnie uwaga. Jestem zwierzęciem niespecjalnie stadnym i czasami potrzebuję chwili spokoju i wytchnienia. Jadąc do Term, nastawiałam się, że raczej tego nie znajdę, bo duży obiekt, bo dużo dzieci, bo mnóstwo aktywności. A jednak! Wystarczy pójść na spacer albo usiąść z książką na tarasowym leżaczku i rozkoszować się ciszą.  

 
Zobacz relację

HPR - Ogólnopolski progrmam certyfikacji obiektów hotelowych w Polsce

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolski program certyfikujący obiekty hotelowe w Polsce. Celem programu jest weryfikacja, ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku.

W ciągu 14 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty ponad 815 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 547.074 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR.

Tutaj znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem 14 edycji HPR, który jest ważny do 31.03.2023.

Obecnie trwa już 14 edycja 2021/2022.

Organizator – Etirez Violetta Hamerska