basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła 14 edycji HPR - Ewa Błażejowska

Powrót

Hotel Lidia, Darłowo

Zachęcamy do zaplanowania pobytu nad morzem w Darłówku Zachodnim w Hotelu Lidia Spa & Wellnes. Tutaj nawet przy brzydkiej pogodzie, jest, co robić. Wiele atrakcji znajdziecie zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. A pyszne jedzenie zaspokoi niejednego niejadka, jak i wybrednych smakoszy. Uderzająca jest profesjonalna, pogodna i miła obsługa niezależnie od stanowiska i wykonywanych zadań. Byliśmy tutaj kolejny raz i trzeba przyznać, że za każdym razem jest tylko lepiej.

Lokalizacja i dojazd

Hotel Lidia to wyśmienite miejsce nad polskim morzem blisko Darłowa, niedaleko od Koszalina i Słupska.

Hotel i pokoje przystosowane dla dzieci

Jeśli martwicie się, czy będzie tu wygodnie z dziećmi i będzie wszystko, co potrzeba, np.: przewijak, podest, łóżeczko, mata antypoślizgowa itp., to trzeba powiedzieć: tak, jest wszystko, co potrzeba. Nawet podgrzewacze  nawilżacze, zabezpieczenia okien itp. Warto jedynie dla usprawnienia pracy personelu i swojej wygody przy rezerwacji zgłosić własne potrzeby i życzenia. Na pewno zostanie wszystko przygotowane.

Ciekawe, że Hotel jest przygotowany na przyjęcie rodzin z większą liczbą dzieci i to w różnym wieku.

Bezpieczeństwo i zdrowie

Oby nie było takiej potrzeby, ale recepcja jest przygotowana w razie „nagłych wypadków”. Uzyskacie tam nie tylko dobrze wyposażoną apteczkę, ale także niezbędne numery telefonów do lekarza pierwszego kontaktu, pediatry i pielęgniarki, a także do apteki. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się też prywatna przychodnia.

Rozrywka – dla małych i dużych

Atrakcji dla dzieci i dorosłych jest bardzo dużo. Dla łatwiejszego zorientowania się, co tydzień Hotel przygotowuje grafik zajęć dla dziesi. Są wśród nich m.in.: gimnastyka z elementami jogi, eksperymenty chemiczne, domowe spa, taboo, bajkoczytanie, czy modelowanie balonów. I programy dla dzieci są zmieniane, aby nie traciły na atrakcyjności, Można również poprosić o opiekunkę posługującą się językiem niemieckim. Animiatorzy pracują cały rok, a nie tylko w sezonie, w tym również po angielsku.

Można skorzystać z konsoli do gier i książek dla starszej młodzieży, strefy fitness m.in. z bieżnią, wiosłami, rowerkiem, stołem do ping-ponga, kręgielni czy bilarda. Można wypożyczyć rowery i kijki. Hotel dysponuje również basenem i czterema placami zabaw. Oferuje też specjalny  program SPA nie tylko dla dorosłych, ale tez dla dzieci, który cieszy się wielkim wzięciem.  Mimo bliskości morza i plaży dużym zainteresowaniem cieszą się 2 baseny, jaccuzzi i sauny.

Restauracja

Jedzenie jest obłędne: zarówno co wyboru potraw, wyszukanych smaków, gotowości kucharzy na indywidualne zamówienia  i diety, jak i w zakresie dań ulubionych i specjalnych dla dzieci. Obsługa jest miła i profesjonalna. Dla dzieci przygotowane są specjalne kolorowe naczynia, śliniaczki, krzesełka, podgrzanie potraw przyniesionych dla małych dzieci też nie stanowi problemu. Do dyspozycji gości jest restauracja z potrawami w ramach „abonamentu pobytowego”, ale także „Restauracja Zielona”, gdzie można zamówić dania ala carte.

Obsługa

Można powiedzieć, że podczas naszego pierwszego pobytu tutaj i kolejnego, personel był niezwykle uprzejmy, co w naszej ocenie znajdowało tez wyraz w zadowolonych i uśmiechniętych gościach, ale także w tym, że rodzin z dziećmi jest tutaj całe mnóstwo. Czy można było coś poprawić? Raczej nie! I nadal tak jest, niezależnie od miejsca, stanowiska, czy pory dnia. A to wg nas jest jednym z najważniejszych czynników, który wpływa na nasze zadowolenie z wypoczynku. Jest to niewątpliwie zasługa kierownictwa, tym bardziej ze Hotel ten jest dużym obiektem, a mimo dużej liczebności obsługi, wysoka jakość jest utrzymywana od lat.

Podsumowanie

Przede wszystkim chętnie tu przyjedziemy ponownie: ze względu na bliskość Hotelu do morza, atmosferę, atrakcje, przestronne pokoje i pyszne jedzenie.

Zobacz relację

HPR - Ogólnopolski progrmam certyfikacji obiektów hotelowych w Polsce

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolski program certyfikujący obiekty hotelowe w Polsce. Celem programu jest weryfikacja, ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku.

W ciągu 14 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty ponad 815 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 547.074 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR.

Tutaj znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem 14 edycji HPR, który jest ważny do 31.03.2023.

Obecnie trwa już 14 edycja 2021/2022.

Organizator – Etirez Violetta Hamerska