basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła 14 edycji HPR - Czesław Mozil

Powrót

Blue Marine, Mielno

Wakacje w czasach pandemii 

Polskie morze to często nie lada wyzwanie: korki, tłumy, niekończące się stragany z kiczowatymi pamiątkami, które nie mają nic wspólnego z lokalną kulturą, czy rękodziełem. Na prawo kebab, na lewo gofry, a pomiędzy nieśmiertelny dźwięk cymbergaja. Twoje dziecko chce wszystkiego naraz, a Ty narzekasz, że jest daleko do plaży. 

Jeśli ten obraz jest dla Was koszmarem, to koniecznie wybierzcie pobyt w Blue Marine Mielno. 

Hotel składa się z przestronnych pokoi wielkości od 24m2 do 33m2 i leży 100 metrów od plaży. Wystarczy przejść przez wąski pas lasu i jesteśmy na spokojnej i szerokiej plaży. Hotel oferuje swoim gościom leżaki, parasole i parawany. Położony pomiędzy Mielnem (4 km) a Koszalinem (17 km) stanowi idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Całodzienne atrakcje z animatorami dla najmłodszych, są różnorodne i dopracowane w stylu ‚dla każdego coś dobrego’. 

Warto zwrócić uwagę na 2 niespotykane moduły z zabawami edukacyjnymi o zwierzętach – duże drapieżniki Polski oraz Ssaki Bałtyku. To jest program stworzony przy współpracy z WWF Polska.

Oprócz tego na parterze, tuż obok restauracji mieści się sala zabaw oraz sala bilardowa. Podobnie jest na I piętrze. Znajdziemy tu salę z Playstation, Xbox, AirHockey i piłkarzyki, czy bilard. Jest też plac zabaw dla najmłodszych. 

Dla aktywnych są ścieżki rowerowe prowadzące do Mielna i okolic lub - w razie niepogody - niewielki basen na terenie hotelu. 

Hotel daje także możliwość skorzystania z lokalnych atrakcji typu Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie, Park Linowy Tukan, czy Archery Fun Park oferując vouchery na zniżki i prezenty dla gości. 

A wieczorami na tarasie, z którego rozciąga się piękny widok na morze (z jednej strony) i na jezioro (z drugiej) i z którego można podziwiać zachody słońca, odbywają się wieczory tematyczne z muzyką na żywo lub DJ-em:

  1. Niedziele – New Orlean – koncert na żywo standardów jazzowych i bluesowych

  2. Poniedziałek – wiejsko i czadersko – grill i disco polo

  3. Środa – hiszpańskie klimaty – klasyki hiszpańskie i meksykańskie + zimna sangria i drinki latino

  4. Czwartek – wiejsko i czadersko (powtórka z poniedziałku – oryginalnie były wieczory greckie, ale vox populi…)

  5. Piątek – karaoke

W czasie sezonu hotel zapewnia możliwość konsultacji lekarskich na terenie ośrodka – raz w tygodniu przyjeżdża do hotelu lekarz i bezpłatnie dla Gości przyjmuje chętnych.

Bezpieczne posiłki

Sytuacja epidemiczna zmusiła wszystkie hotele do zmian. Zamiast typowego szwedzkiego stołu, posiłki wydawane są z bufetu przez obsługę. To powoduje, że ruch jest o wiele wolniejszy. Hotel wprawdzie rekomenduje, aby przychodzić pod koniec wydawania posiłków lub na samym początku (w przypadku śniadań), bo bufety są uzupełniane na bieżąco, ale większość gości – mimo informacji w windach – najczęściej przychodzi o jednej porze i wtedy oczywiście są kolejki i niestety dosyć często jest nerwowo i nieprzyjemnie. 

Hotel oferuje też opcję zamawiania „na wynos" potraw i napojów. Chodzi o to, aby ludzie nie musieli czekać w restauracji na realizację zamówienia.

Oprócz KIDS menu dostępnego cały dzień, urzekła nas możliwość zamówienia pizzy, która jest znakomita oraz gofrów, zatem nie ma potrzeby ruszać się do centrum Mielna, aby zaspokoić swoje potrzeby kulinarne. 

Należy dodać, że bufet śniadaniowy jak i obiadowy, były przepyszne. Wszystko jest smaczne i świeże. Jeszcze jedna rzecz… Dla nas to ważny element, który często z niewiadomych przyczyn się nie sprawdza: kawa w Blue Marine Mielno jest fantastyczna, nawet ta śniadaniowa:) 

COVID-19 - Twoje bezpieczeństwo 

To co nas ujęło w Blue Marine, to jak hotel dostosował się do nowej rzeczywistości z COVID-19 zgodnie z wymogami sanepidu pomimo, że sami goście zasad tych nie przestrzegają. Byliśmy bodajże jedynymi gośćmi stosującymi się do zaleceń hotelu: na terenie obiektu nosiliśmy maseczki i trzymaliśmy stosowny dystans.

Na każdym kroku w hotelu stoją dystrybutory z żelem antybakteryjnym, a między stolikami w restauracji oraz barze hotelowym jest zachowana stosowana odległość. Wszyscy pracownicy hotelu noszą maseczki ochronne.

Na koniec.

Drogi rodzicu! Zanim zaczniesz wymagać i narzekać, proszę przeczytaj i zapoznaj się z pełną ofertą hotelu, a - uwierz mi - jest tego sporo. Przy okazji pamiętaj, że pandemia ciągle trwa i uszanuj zmiany, jakie hotel wprowadza dla naszego wspólnego dobra, przestrzegając przepisów sanepidu, jednocześnie starając się zadowolić swoich gości, jak tylko może. 

 
Zobacz relację

HPR - Ogólnopolski progrmam certyfikacji obiektów hotelowych w Polsce

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolski program certyfikujący obiekty hotelowe w Polsce. Celem programu jest weryfikacja, ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku.

W ciągu 14 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty ponad 815 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 547.074 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR.

Tutaj znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem 14 edycji HPR, który jest ważny do 31.03.2023.

Obecnie trwa już 14 edycja 2021/2022.

Organizator – Etirez Violetta Hamerska