O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Patrycjusz Wyżga

Powrót

Pałac i Folwark Galiny, Galiny

Patrycjusz Wyżga Ocenia Pałac i Folwark Galiny

Folwark i Pałac Galiny to pięknie położone tereny niedaleko Bartoszyc na północy Polski. Lokalizacja Obiektu jest jednym z jego największych atutów. Olbrzymie wrażenie robią tereny, jakie dostępne są dla gości. To nie tylko Pałac, Folwark i stadnina. To całe pola, użytkowane zresztą przez Folwark. To pagórek z punktem obserwacyjnym, fragmenty lasu, wreszcie stawy z kąpieliskiem. Wszystko to sprawia, że to miejsce wymarzone dla tych rodzin z dziećmi, które cenią sobie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Pływanie, jazda rowerem, dorożką, konno czy długie spacery - dostępne są tu od ręki w pięknych okolicznościach przyrody.

Dojazd do obiektu samochodem nie jest trudny. Ostatni etap podróży jest dobrze oznakowany, dzięki czemu można łatwo trafić na miejsce.

Pokój, do jakiego trafiliśmy w Folwarku (recenzja dotyczy tej właśnie części obiektu; nie byliśmy w środku Pałacu) robił wrażenie przestronnością. Cenimy sobie miejsca, w których przestrzeni jest na tyle dużo, by nie potykać się o walizki. Tutaj nie było takich kłopotów. Pokój może zostać wyposażony w niezbędne dla dzieci akcesoria. Moje starszaki nie potrzebowały szczególnych udogodnień i odnalazły się w pokoju bez problemu.

Łazienka także charakteryzowała się dużą przestronnością. Wyposażenie standardowe. W naszej do dyspozycji mieliśmy prysznic.

Bezpieczeństwo w pokoju jest dostosowywane do wieku dzieci. Możliwy jest montaż zabezpieczeń w oknach i zaślepek w kontaktach elektrycznych.

Folwark Galiny to raj dla tych, którzy uwielbiają konie. Stadnina, która jest elementem obiektu, umożliwia jazdę konną na  każdym poziomie umiejętności. Możliwe są konne wycieczki po polach i lesie.

Galiny to świetne miejsce dla wszystkich, którzy lubią wycieczki. Bez trudu można tu zorganizować długie spacery piesze czy wycieczki rowerowe. Rowery bez trudu dostępne są dla wszystkich gości.

Z tego, co zobaczyłem, to doskonale odnajdują się tam dzieci w każdej chyba grupie wiekowej. Jest dobrze zorganizowany kącik zabaw dla najmłodszych - co ważne, ulokowany tuż przy restauracji. Jest duży plac zabaw. Jest konsola do gier.

Jest wreszcie zagroda z małymi zwierzętami, których karmienie stanowi sporą radość dla maluchów.

Latem świetnie sprawdza się przygotowane tylko dla gości kameralne kąpielisko nad czystym zacisznym stawem.

Restauracja zorganizowana jest w formie wiejskiej gospody. Menu jest bogate, jedzenie smaczne. Folwark dysponuje kartą dań przeznaczoną specjalnie dla dzieci. Obsługa jest wyrozumiała i życzliwa, także dla maluchów.

Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, to dwupiętrowość restauracji. Rodzicom z najmniejszymi maluchami, uczącymi się dopiero chodzić, dla bezpieczeństwa polecam parter.

Rezerwacja, zameldowanie i rozstanie z Folwarkiem odbywały się w życzliwej i rzeczowej atmosferze. Wszystko przebiegało bez zarzutu. Tak, jak należy

Obsługa na każdym kroku starała się pomóc, dostosowując wskazówki do potrzeb najmłodszych.

Folwark Galiny to świetne miejsce na letni wypoczynek rodzinny. Potężna przestrzeń do dyspozycji gości i mnogość atrakcji na świeżym powietrzu sprawiają, że dzieciaki nie będą się tam nudzić. A rozrywka, jaką można im zapewnić, jest najwyższej próby. 
Zobacz relację

Hotel Galaxy, Kraków

Patrycjusz  Wyżga ocenia Hotel Galaxy

Krakowski Hotel Galaxy położony jest nad Wisłą. Stanowi swoistą bramę do słynnego Kazimierza. Znajduje się tuż obok centrum handlowego pod tą nazwą. Ale to oczywiście bliskość magicznego Kazimierza jest największym atutem lokalizacji Hotelu.

Lokalizacja obiektu jest dogodna. To niezła baza do pieszych wypadów w stronę najważniejszych punktów na mapie Krakowa.

Dojazd do Hotelu z użyciem nawigacji satelitarnej nie nastręcza najmniejszych problemów.

Pokoje są obszerne, zadbane i komfortowo wyposażone. Nie każdemu musi odpowiadać "kosmiczna" stylistyka, w której utrzymany jest Hotel, to kwestia gustu. Ale jest stylistyka z całą pewnością konsekwentna. Motywy związane z nazwą obiektu pojawiają się niemal na każdym kroku.

Wyposażenie pokoju jest standardowe. Obsługa dba jednak, by - na życzenie rodziny z dziećmi - odpowiednio rozszerzyć wyposażenie pokoju (stosowne pytania pojawiają się już przy meldowaniu, potem podczas kontrolnego telefonu z recepcji, wykonanego w ciągu pół godziny od zajęcia pokoju). Do dyspozycji gości są wszystkie niezbędne elementy - dla dzieci kilkumiesięcznych i kilkuletnich. To choćby zabezpieczenia kontaktów elektrycznych czy łazienkowe maty antypoślizgowe.

Hotel informuje - na specjalnie zaprojektowanych kartach zostawionych w każdym pokoju - o szczegółach opieki medycznej dla dzieci. To szczegółowe dane dotyczące najbliższych szpitali, dostępnych pediatrów i całodobowych aptek. Informacja jest kompleksowa i gwarantuje komfort rodzicom "na wszelki wypadek".

Istotnym atutem hotelu jest ścianka wspinaczkowa. Znajduje się na parterze klatki schodowej. Zabezpieczona jest materacami, dodatkowe zabezpieczenie to montowane pod sufitem liny asekuracyjne. Ścianka - choć przez wzgląd na ograniczone miejsce dość skromna - przyciągała moje maluchy kilkukrotnie podczas pobytu.

Podobnym magnesem okazał się hotelowy basen. Nieduży, ale z dostępnymi licznymi zabawkami. Piłki, deski czy koła dmuchane dostępne były w dużej liczbie i na wyciągnięcie ręki.

Restauracja to jeden z najjaśniejszych elementów oferty Hotelu. Kuchnia wyśmienita, obsługa wzorowa. Kelnerzy wyrozumiali i wyczuleni na ofertę dla dzieci - ze specjalnej karty dań dla maluchów. Ale szef kuchni kilkukrotnie okazał się elastyczny, przygotowując na życzenie maluchów odpowiednie porcje i mieszanki składników. Foteliki dla najmłodszych dostępne od ręki. Brakuje trochę kącika do zabaw, gdzie dzieci mogłyby czekać na podanie posiłku, ale powierzchnia restauracji nieduża - miejsca na taką atrakcję brak.

A propos kącika zabaw - jest jeden, niewielki, na pierwszym piętrze. Jest namiocik, klocki, kolorowanki, zabawki. Miejsce bywa wykorzystywane przy różnych okazjach przez animatorów, zatrudnianych czasami przez Hotel.

Dokonywanie rezerwacji pokoju przebiegało wzorowo, podobnie jak meldowanie. Przy recepcji od razu pojawiła się pani z propozycją zajęcia czasu dzieciom, które przy meldowaniu dostały upominki (pacynki). W pokoju czekały na dzieci maskotki i autorskie kolorowanki uczące o Krakowie, zaprojektowane przez Hotel (z kredkami).

Hotel Galaxy - choć pierwotnie o charakterze biznesowym i konferencyjnym - jest przyjazny rodzinom. Obsługa bardzo się stara, by całe rodziny czuły się w obiekcie dobrze - i by dzieci nie mogły narzekać na nudę. Hotel ma przed sobą znaczną rozbudowę. W nowej odsłonie - ma być jeszcze bardziej nastawiony na rodziny, m.in. dzięki rozwiązaniom od podstaw zaprojektowanym dla dzieci i ich rodziców. Z przyjemnością wrócimy, by sprawdzić efekty tej rozbudowy.

Zobacz relację

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska