O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Ola Sokalska

Powrót

Villa Hoff Wellness & SPA, Trzęsacz

Do Villa Hoff Wellness & Spa w Trzęsaczu łatwo trafić, choć my trafiliśmy dopiero za drugim podejściem. A to dlatego, że nie zaufaliśmy drogowskazowi, który nakazywał skręcenie w drogę wyglądającą, naszym zdaniem, jak nadmorska promenada niedostępna dla samochodów. Dlatego wszystkim przyszłym gościom radzę – śmiało skręcajcie, drogowskaz się nie myli :)

Villa rzeczywiście położona jest obok promenady, ale w zacisznym, spokojnym miejscu. Stąd wszędzie jest blisko – i na plażę, i do sklepów czy różnych atrakcji, np. do Multimedialnego Muzeum na Klifie. Właśnie do tego muzeum rodzice z dziećmi otrzymują zaproszenia na powitanie od hotelu. A warto się do muzeum wybrać z maluchem – poznacie dzięki temu legendę o Zielenicy, dowiecie się wielu ciekawostek o Trzęsaczu i otrzymacie europejski certyfikat potwierdzający pobyt na 15. południku. Miły prezent na dzień dobry, a do tego jeszcze edukacyjny – takie lubię najbardziej!

Zresztą cały pobyt w Villa Hoff miał edukacyjny walor – w wielu miejscach hotelu można znaleźć wzmianki o Trzęsaczu czy klifie, a dzieci mogą pokolorować Zielenicę. Pobyt w hotelu był też niezwykle komfortowy. Pokoje i łazienki są doskonale dopasowane do potrzeb rodziców z małymi dziećmi – są przestronne, z łatwością pomieszczą łóżeczko, wanienkę i różne dziecięce akcesoria. Te, w których mają przebywać najmłodsi goście, mają też odpowiednie zabezpieczenia (okien, drzwi, kontaktów). Pokoje są przygotowywane przed przyjazdem gości, ale zawsze można jeszcze zerknąć do spisu udogodnień dla rodzin z dziećmi i poprosić np. o wstawienie do pokoju czajnika, podgrzewacza, elektrycznej niani.

Maluchy w Villa Hoff nigdy się nie nudzą. W sezonie i w ramach pakietów pobytowych dla dzieci odbywają się animacje, a wśród nich prawdziwy hit – baby spa, podczas którego maluchy odwiedzają prawdziwe spa i mogą pomalować paznokcie czy poleżeć na genialnym łóżku wodnym. Podczas tych zajęć naprawdę nie brakuje chętnych! Poza tym do dyspozycji maluchów jest sala zabaw, bilard, basen, plac zabaw.

Dużym atutem hotelu jest pyszne jedzenie. Pachnące, bogate w ryby (zwłaszcza łososia) i genialne domowe ciasta. Restauracja jest przytulna, obsługa świetnie przygotowana do obsługi dzieci – sama byłam świadkiem, jak jedna z kelnerek zabawiała malucha, którego naburmuszona buzia szybko zamieniła się w uśmiechniętą. Niby drobiazg, ale doskonale oddaje podejście całego personelu – zawsze uśmiechniętego, pomocnego, życzliwego. To chyba największy wyróżnik hotelu – każdy czuje się tu jak w domu, ciepło witany, zaopiekowany (brawo za organizację ognisk dla rodziców z dziećmi!), traktowany z największą atencją. Tak, do takiego miejsca chce się wracać.

Zobacz relację

Marena Wellnes & SPA

Marena Wellness & Spa w Międzywodziu znajduje się w pięknym miejscu: z dala od zgiełku, tłumów i samochodów, za to blisko nadmorskiej plaży. Dojazd do obiektu jest dobrze oznaczony, z trafieniem więc nie było żadnych problemów. Przywitała nas niezwykle miła obsługa, a zameldowanie odbyło się błyskawicznie.

Rodzinne pokoje w hotelu są rzeczywiście przystosowane do wypoczynku rodziców i dzieci, czyli są w stanie pomieścić mnóstwo akcesoriów, które zwłaszcza w przypadku maluchów są po prostu niezbędne. Ogromnym plusem była duża łazienka – nareszcie nie musiałam zastanawiać się, gdzie poukładać wszystkie kosmetyki i akcesoria pielęgnacyjne!  

Obsługa, przygotowując pokój dla małych gości, dba o ich komfort i zdrowie – w razie potrzeby montuje zabezpieczenia okien, drzwi, kontaktów, ustawia  łóżeczko, podgrzewacz, nawilżacz itp. Rodzice otrzymują też pisemną informację o możliwych udogodnieniach – dzięki temu wiedzą, na co mogą liczyć. Podobnie ma się rzecz w restauracji – jest wyraźnie wydzielona strefa dla dzieci, gdzie znajdują się dania dla maluchów, a także niezbędne akcesoria (podgrzewacze, śliniaczki, dziecięca zastawa) oraz kolorowanki, kredki, czyli rzeczy, które sprawiają, że dziecko w restauracji się nie nudzi, gdy np. jego rodzice chcą jeszcze wypić kawę. Jedynym minusem, przynajmniej moim zdaniem, są poukładane w dziecięcej strefie słodycze. Maluchy zwykle nie potrafią się im oprzeć, więc potrafię sobie wyobrazić kilkulatka, który na dzień dobry postanawia zjeść cukierki czy wafelki zamiast zdrowego śniadania, a wtedy dość łatwo o małą awanturę.

W hotelu znajduje się mnóstwo miejsc, gdzie dziecko (i to w naprawdę różnym wieku) może się świetnie bawić – jest kącik urwisa, bilard, stół do ping-ponga, basen, jest boisko do gry w siatkę i kosza, zewnętrzna siłownia i plac zabaw. A podczas sezonu i w ramach różnych pakietów pobytowych są dla dzieci organizowane zajęcia dostosowane do danej grupy wiekowej – animacje, gry i zabawy oraz wizyty gości specjalnych, np. klauna Andzi Kuleczki.  

Akcja Hotel Przyjazny Rodzinie liczy sobie już 10 lat. W tym czasie przystąpiło do niej już mnóstwo hoteli i ośrodków wypoczynkowych, które starały się dostosować swoją ofertę do wymagań rodzin z dziećmi. Dlatego poprzeczka jest postawiona bardzo wysoko – nikt już nie zachwyca się przygotowanym dla maluszka łóżeczkiem, nikogo nie dziwią kąciki zabaw i specjalne menu dla najmłodszych w restauracji. Dlatego, odwiedzając hotel biorący udział w akcji, staram się zawsze wychwycić znaki szczególne, wyróżniki, które sprawiają, że jest to miejsce wyjątkowe. W Marena Wellness & Spa to przede wszystkim bogata oferta atrakcji dla dzieci w różnym wieku i to oferta sporotwa – boiska, siłownia, plac zabaw zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Duży plus stawiam także za pamięć o rodzicach – są koncerty na żywo!, jest miejsce na ognisko i grilla, a idąc na plażę, nie trzeba taszczyć ze sobą leżaków, bo dla gości hotelu znajdują się one już na plaży. I jeszcze jeden atut – to miejsce ustronne, ciche, dające szansę na prawdziwy wypoczynek. Wróciłabym do niego z przyjemnością.   

 
Zobacz relację

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska