O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Joanna Krombholz - Zabielska

Powrót

Hotel Górski Raj, Poręba Wielka

Lokalizacja i dojazd obiektu
Górski Raj to hotel położony na sielskich obrzeżach Gorczańskiego Parku Narodowego. Niedaleko stąd na szlaki na Turbacz, ale i do wartego odwiedzin Parku podworskiego Hrabiów Wodzickich, gdzie zobaczyć można wiele okazów kilkusetletnich wiązów i grabów, w tym, olbrzymi Wiąz Łokietka, którego pień w obwodzie mierzy ok 6,5m.  
Do hotelu łatwo jest dojechać autem, bo z trasy Kraków – Zakopane skręca się w dobrze oznakowaną drogę na Porębę Wielką. Po kilkunastu kilometrach dojeżdżamy do Niedźwiedzia, Koninek, aż w końcu do Górskiego Raju. 
Z dojazdem transportem publicznym jest już większe wyzwanie, bo z Krakowa są bodajże tylko 2 bezpośrednie autobusy. Warto się jednak nie zniechęcać i kwestię dojazdu uzgodnić z hotelem, który może zaproponować odebranie własnym busem choćby z Krakowa.

Ogólna ocena pokoju i łazienki – dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców
Łazienka i pokój (4-o osobowy) były bardzo przestronne. W pokoju zmieściłoby się jeszcze łóżeczko dla niemowlaka czy dostawka w razie potrzeby. Dostępny balkon z widokiem na zieleń był też spory i poza krzesłami i leżakiem znajdowała się tam suszarka, która okazała się nieoceniona już pierwszego dnia, gdy trzeba było rozwiesić kostiumy po wizycie na basenie. W łazience było sporo półek i szafka na przechowywanie kosmetyczek, ręczników, pudełek etc. Przy 5-cio osobowej rodzinie zwykle stanowi to dla nas wyzwanie, jak wszystko upchnąć – tutaj nie mieliśmy problemu. Kilka wieszaków na ręczniki też ułatwia utrzymanie ładu. 
Dbałość o najmłodszych gości mogliśmy doświadczyć znajdując specjalne dziecięce buteleczki z żelem i szamponem, obok standardowych ‘dorosłych’ pojemników, a to nie jest jeszcze powszechnie spotykane w hotelach. 

Bezpieczeństwo i zdrowie
Górski Raj jest obiektem zadbanym i zwraca się tu dużą uwagę także na bezpieczeństwo. Podczas naszego krótkiego 2-dniowego pobytu mieliśmy okazję wypróbować te kwestie w praktyce. Chwila nieuwagi poskutkowała rozbiciem się szklanki w pokoju, a obsługa natychmiast zareagowała przysyłając osobę z odkurzaczem. Byliśmy też świadkami bardzo skrupulatnego czyszczenia przestrzeni basenowej i jacuzzi po rozbiciu się drzwi z sauny. 

Rozrywka – jaka i dla jakich dzieci (wiek, grupy wiekowe)
Zewnętrzny plac zabaw, jak i wewnętrzny kącik skierowane są szczególnie do najmłodszych dzieci w wieku 2-7 lat. Dla starszych dostępna jest cała masa aktywności, począwszy od basenu, rowerów, nart, snowboardów, sanek, piłek, badmingtona, tenisa stołowego, bilardu, x-box’a (tylo z grami ruchowymi!) i wycieczek off-road, etc a skończywszy na ciekawych animacjach w długie weekendy oraz ferie i wakacje letnie - cotygodniowy plan atrakcji dodatkowych zawiera takie perełki jak spacer po ogrodach Dworskiego Parku Gorczańskiego w towarzystwie wspaniałej przyrodniczki, pani Krystyny; wycieczka do Orkanówki czy na farmę agroturystyczną, zajęcia teatralne, taneczne i warsztaty chemiczne.
Warte uznania są podejmowane przez właścicieli hotelu działania zmierzające do uatrakcyjnienia pobytu gości przez lokalne partnerstwa i współpracę z Parkiem Narodowym, czy też osobami znającymi specyfikę okolicy i jej atuty. A co więcej, proponowane zajęcia poza walorami świetnej zabawy są niezwykle rozwijające i pouczające. 

Oferta restauracyjna dla dzieci
Bardzo przestronna sala restauracyjna z niewielkim frontowym tarasem mieści malutki kącik zabaw. Dzieci mają tu swoje miejsce na drobne zabawy manualne i rysowanie. Trudno mi ocenić jak ten mikro kącik sprawdza się przy większym obłożeniu wakacyjnym - my byliśmy niemal sami w hotelu u schyłku wakacji, więc dziewczyny swobodnie z niego korzystały w trakcie śniadań  i obiadokolacji. Wydrukowane menu dla dzieci z kolorowanką też okazało się przydatne. Wszystkie dania są przygotowywane świeżo na miejscu, stąd trzeba ‘chwilę’ poczekać na posiłki. Dania z karty dla dzieci były smaczne i zróżnicowane: są tam zarówno przekąski (np tosty), jak i zupy czy dania główne. Pierogi z jagodami okazały się WYŚMIENITE. 

Przebieg dokonywania rezerwacji, meldowania się i wymeldowania
Sprawy meldunkowe załatwia się w hotelu bardzo sprawnie. Obsługa jest bardzo uprzejma i służy chętnie radą, jak uatrakcyjnić czas pobytu dorosłym i dzieciom. 

Poziom obsługi hotelowej w perspektywie rodziny z dziećmi
Górski Raj jest hotelem kameralnym (17 pokoi) i ma to bardzo pozytywny wpływ na atmosferę i odczucia zarówno dorosłych, jak i dzieci. Cała obsługa jest bardzo uprzejma, ale i po prostu serdeczna i troskliwa. 

Ogólne wrażenia z wizyty

Kameralny Górski Raj jest miejscem, w którym czuje się zarówno hotelową jak i niemal rodzinną atmosferę. Po kilku dniach poznać można już wszystkich członków załogi, co sprawia, że zarówno dzieci, jak i dorośli czują się tam swobodnie i sielsko. 
Kącik zabawy dla dzieci, zorganizowany niejako w korytarzu na II piętrze wspaniale nadaje się do spontanicznych zabaw pomiędzy ‘zorganizowanymi’ atrakcjami i jest idealnym miejscem spotkań maluchów. A że blisko stąd do pokoi i nie trzeba krążyć, żeby tu trafić, kilkuletnie dzieci samodzielnie kursują pomiędzy nim i  swoimi pokojami.
Dzięki bardzo różnorodnym atrakcjom zorganizowanym w ramach zajęć wakacyjnych, ale i wyborowi sprzętu i pięknej górzystej okolicy, która zachęca do pieszych wycieczek lub zimowego szaleństwa narciarskiego, w Górskim Raju trudno się nudzić. Miejsce to jest wygodnym kierunkiem weekendowym i wakacyjnym, oferując szczególnie rodzicom z dziećmi masę atrakcji bez konieczności zabierania własnego ekwipunku z domu. 
Choć w 2 dni dosłownie liznęliśmy tylko okolicznych atrakcji, będzie miło wrócić tu kiedyś na dłużej i zapuścić się na gorczańskie szlaki lub poszusować z Turbacza na deskach. Górski Raj będzie niewątpliwie miejscem, w którym z chęcią zarezerwujemy swój pobyt. Oby tylko pierogi nadal były tak smaczne!

 

Zobacz relację

Hotel Zamek, Baranów Sandomierski

Joanna Zabielska ocenia Hotel Zamkowy

Lokalizacja i dojazd obiektu

Dojazd do obiektu jest dość prosty, o ile mamy do dyspozycji samochód, bo Hotel-Zamek znajduje się niedaleko drogi z Krakowa do Sandomierza, raptem 15 min przed tym znanym i pięknym historycznym miastem.

Ogólna ocena pokoju – dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Hotel Zamek składa się z dwóch części – późnorenesansowego zamku i Hotelu w dawnych zabudowaniach gospodarczych. Zamek, ze względu na podobieństwa zwany Małym Wawelem, to dawna siedziba rodu Leszczyńskich zbudowana według projektu Santi Gucciego w latach 1591-1606. Znajdują się w nim przestronne komnaty, które ze względu na rozmiar nadają się także na pobyt rodziny. Jednak najwygodniejsze są nowoczesne pokoje rodzinne w części hotelowej. Składają się bowiem z 2 lub 3 sypialni i łazienki. Jest sporo miejsca na walizki, a nawet dostawki, jeśli ktoś podróżuje w ponad 5 osób.

Ogólna ocena łazienki - dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Nasz 3-sypialniany apartament miał niewielką, acz czysta i przyjemną łazienkę z równie malutkim prysznicem. Pewnie trudno byłoby tam zmieścić wanienkę dla niemowlaka, ale ważne że takie akcesoria jak podstawka-stopień czy miska są dostępne i można o nie poprosić przy rezerwacji lub podczas pobytu. Sporym udogodnieniem było za to osobne WC, które pomagało trochę w porannej logistyce.

Bezpieczeństwo i zdrowie

Hotel i zamek są obiektami odrestaurowanymi i zadbanymi. Zarówno wewnątrz jak i w malowniczych ogrodach, widać dbałość o estetykę i zapewnienie bezpieczeństwa, np. podczas gry na Driving Range

Rozrywka 

W części hotelowej, przy recepcji, znajduje się kącik zabaw. Jest to przechodnie pomieszczenie, które pełni też rolę sali konferencyjnej podczas zjazdów, ma więc trochę mikro wymiar i nadaje się raczej dla dzieci 1-5 lat, szybko się nudzi. Na zewnątrz dostępny jest za to spory plac zabaw z bezpieczną i profesjonalną budowlą typu… ‘zamek’ ze zjeżdżalniami i mostkami.

Dla młodzieży odwiedzającej hotel (organizowane są tu obozy, zielone szkoły, wycieczki, etc) dostępny jest bilard i planszówki.  A do wypożyczenia: badmington, boule, rowery w okresie letnim, piłka do siatkówki, jest driving range dla początkujących golfistów i można zarezerwować lekcje; są też szachy ogrodowe. Dodatkowo w święta lub 'długie weekendy' odbywają się pikniki i tematyczne animacje np. dni rycerskie z dodatkowymi atrakcjami.

W recepcji można też poprosić o zorganizowanie quizu o zamku, w formie podchodów. Dzieci dobrze się przy tym bawią, biegają po całym ogrodzie i poznają jego liczne zakamarki. Warto też wybrać się na zwiedzanie zamku i poznać jego wnętrza i historię.

W recepcji można też poprosić o przygotowanie quizu a la gry w podchody, której zadania opisane są wierszem i wymagają od dzieci odwiedzin kilku charakterystycznych punktów w ogrodach zamkowych.

Oferta restauracyjna dla dzieci

Jedzenie z karty (obiado-kolacje) jest wyśmienite. Pani kucharka ma świetne wyczucie smaków i  formy. Podaje dania o lokalnym rodowodzie, ale w wydaniu niewątpliwie ambitnym i zaskakującym.

Nasze dzieci stwierdziły, że zestaw kotlet z kurczaka+frytki+tarta marchewka są tu najlepsze jakie jadły. Przyznaję, że jako wybitna nie-jadaczka frytek, te serwowane w Zamkowej restauracji Magnacka były świetne.

Śniadania w formie szwedzkiego stołu są raczej typowe. Dla dzieci były codziennie racuszki i różne płatki śniadaniowe. Spory wybór wędlin, serów i trochę warzyw.

W części śniadaniowej nie ma też żadnego kącika dla dzieci trudno więc raczej wypić na spokojnie kawę. Weekendowe godziny podawania śniadań 7-10:00 (jak w dni powszednie) trochę utrudniają spokojny poranny odpoczynek i warto byłoby przemyśleć ich wydłużenie.

Przebieg dokonywania rezerwacji, meldowania się i wymeldowania

Wszystko przebiegało szybko i sprawnie. Otrzymaliśmy klucz i kartę do pokoju oraz zaproszenie na animacje rycerskie, które w ramach Rycerskiej Majówki odbywały się w ogrodach zamkowych.

Poziom obsługi hotelowej w perspektywie rodziny z dziećmi

Pracownicy recepcji i restauracji są pomocni i uprzejmi. Pani kelnerka nawet wyprzedzała nasze prośby np. rosół podała ciepły a nie gorący i pozbawiony pietruszki, którą nasze pociechy niestety wydłubują z zupy

Zobacz relację

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska