O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Dr Wojciech Ozimek

Powrót

Kraina Wypoczynku i Konferencji OLANDIA, Prusim

OLANDIA

Olandia to bardzo dobrze usytuowany kompleks obiektów XIX wieku po renowacji tuż obok Sierakowskiego Parku Krajobrazowego i Puszczy Noteckiej. Stylowo i nowocześnie utrzymany obiekt z pięknym widokiem na Jezioro Kuchenne sprzyja przede wszystkim wypoczynkowi rodzin z dziećmi, ale nie tylko. Na terenie obiektu znajdziemy skansen miniatur, wędzarnię, piec chlebowy oraz wart odwiedzenia wiatrak typu Holender, który jest znakiem charakterystycznym tego pięknego miejsca.

Olandia to miejsce zaliczające się do grona obiektów biorących udział w programie "Hotel Przyjazny Rodzinie". Dzięki temu hotel przystosowany jest do wszelkich potrzeb nawet najmłodszych Gości. Na prośbę w pokoju mogą być np. zabezpieczenia kontaktów, a w łazienkach znajdą się maty antypoślizgowe i podesty. Na życzenie hotel udostępnia również nawilżacz powietrza oraz czajnik elektryczny. Dzieci mają gwarancję spędzania aktywnie czasu poprzez wiele ciekawych atrakcji tj. kąciki zabaw, plac zabaw oraz innych aktywności typu warsztaty rodzinne, kulinarne prowadzone pod okiem profesjonalnych animatorów. Na wyróżnienie zasługuje z pewnością mini zoo, w którym dzieci mają radość poznawania zwierząt oraz ich przyzwyczajeń. Goście mają do dyspozycji również mini pole golfowe, kort do tenisa, a w sezonie letnim plażę przy jeziorze z licznymi atrakcjami wodnymi. Przestrzeń jest przepięknie zagospodarowana, dlatego spacer po terenie Olandii to prawdziwa przyjemność i relaks na łonie natury.

Pokoje

Pokoje w hotelu klimatyczne, wygodne, utrzymane w rustykalnej charakterystyce. Część pokoi jest wyposażonych w klimatyzację oraz lodówki. Miła obsługa hotelu dba o czystość i wygodę gości. Podczas gdy dzieci mają możliwość skorzystania z wielu różnych aktywności do dyspozycji opiekunów - rodziców jest SPA z szeroką gamą ciekawych zabiegów pielęgnacyjnych oraz zdrowotnych. Po wcześniejszym umówieniu warto skorzystać z niesamowitego masażu lub relaksacyjnych kąpieli które pozwolą się odprężyć i w pełni korzystać z uroków tego fantastycznego miejsca.

Restauracja i Winiarnia

Restauracja na poziomie, smaczna regionalna kuchnia pozwala zaspokoić nawet najbardziej wybrednych gości. Dla dzieci na życzenie jest przegotowywane specjalne menu zgodnie z dietą pokarmową. Szczególnie wyborne sery kozie własnej produkcji razem z szerokim wyborem win z całego świata pozwala na prawdziwą ucztę smaków. Winiarnia stworzona w podziemiach Spichlerza we współpracy z Panem Markiem Kondratem jest miejscem, które z pewnością warto odwiedzić.Olandii uwzględniamy również diety .

Eko

Olandia przykłada ogromną wagę do środowiska i korzysta z wielu nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań, aby cieszyć się zdrowym i czystym powietrzem. Montaż paneli słonecznych na dachu Stodoły Fryzyjskiej jest dobrym rozwiązaniem ekologicznym ze względu na brak emisji dwutlenku węgla czy siarczanów. Warto wspomnieć o organizowanych przez Fundację Olandia warsztatach: ekologicznych, muzycznych, malarsko-graficznych dla dzieci i dorosłych oraz konferencjach tematycznych. W Olandii można również zaopatrzyć się w “Olenderskie smaki” - produkty stworzone w oparciu o zdrowe i regionalne wyroby, bez konserwantów.

Podsumowanie:

Olandia to wspaniałe miejsce na spędzanie czasu. Z uwagi na lokalizację jest świetną alternatywą na dłuższy urlop czy weekend poza miastem. Piękne widoki oraz przyjazna atmosfera na długo pozostają w pamięci. Planując odpoczynek z dziećmi koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce. O każdej porze roku Olandia oferuje dużo różnorodnych atrakcji dla rodzin wielopokoleniowych, a przede wszystkim dla dzieci.

Szczególne podziękowania składamy dla Pana Damiana Michałka Project Managera Krainy 100 Jezior oraz członka zarządu Fundacji Olandia, który w fantastyczny sposób oprowadził nas po Olandii i pokazał wszystkie uroki i możliwości tego miejsca, a także okolic. Dziękujemy za dawkę wielu ciekawych informacji, dobrego humoru i energii.

Z przyjemnością będziemy wracać do Olandii :-)

Zobacz relację

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska