O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Dr Jacek Tulimowski

Powrót

Willa Helan, Zakopane

Dr Jacek Tulimowski ocenia Hotel Willa Helan

Na obrzeżach Zakopanego położony jest Rodzinny Hotel -Willa Helan. Dojazd do hotelu korzystniejszy jest od strony „ zakopianki”.

Na tyłach hotelu położony jest duży ( łatwy do manewrowania) parking dla gości hotelowych, z licznymi miejscami. Wejście do hotelu od strony frontowej i od strony parkingu - szerokie podświetlane schody. Przestronny, oświetlony klimatyzowany  hall recepcyjny z wygodnymi fotelami dla gości. Na poziomie hallu łazienki dla gości, damska - wyposażona w przewijak dla dzieci.

Pokoje widne i przestronne, dobrze oświetlone ( różnorodny wystrój wnętrz), ściany i wystrój w kolorach pastelowych. W pokojach szafy ścienne, szafki przy łóżkach, miejsce na bagaż. Powierzchnia pokoi pozwala na wstawienie dodatkowego łóżka. Standardowe wyposażenie to: telewizor, czajnik elektryczny, w apartamentach dodatkowo w aneksie kuchenny lodówka, kuchenka mikrofalowa. W przypadku pobytu rodziny z dziećmi istnieje możliwość zabezpieczenia przez personel: kontaktów, okien, narożników mebli.

Łazienka w standardzie wyposażona jest w umywalkę, toaletę i komorę prysznicową.  Ręczniki świeże i pachnące.

Obiekt hotelowy jest całodobowo monitorowany.

W części ogrodu znajduje się duży plac zabaw dla dzieci z huśtawkami, drabinkami, trampoliną, drewnianym domkiem.

Na poziomie  ( 0 )  sala wyposażona w bilard, „piłkarzyki”, cymbergaj- „rozrywka dla sportowców”.

Dostępne są różnorodne oferty sportowe, np. sezonowe: zimowa nauka jazdy na  snowboardzie czy nartach, narty klasyczne, zjazdowe.

Na poziomie (-1) znajduje się przestronny pokój do zabaw dla dzieci, małych 0-3 i   większych. Duża ilość zabawek, gier, sprzęt multimedialny. W pokoju ustawiono kanapy dla rodziców i opiekunów.

Restauracja znajdująca się na poziomie ( 0 ) jest przestronna, widna, w stylu regionalnym. Przed wejściem znajdują się foteliki dla dzieci.

W części restauracyjnej przeznaczonej dla dzieci na stołach znajdują się talerzyki, sztućce, kubeczki a także informacje dla rodziców dotyczące kuchni dla małych turystów.

Śniadanie serwowane jest w formie bufetu. Obiadokolacja - bez możliwości wyboru - z karty dań. W indywidualnych przypadkach istnieje możliwość ustalenia menu: dotyczy to zarówno wielkości porcji jak i dodatkowych składników.

Smaczna kuchnia prowadzona rodzinnie.

Rezerwacja telefoniczna - profesjonalna, w czasie rozmowy uzyskuje się wszystkie potrzebne turystom informacje. Meldowanie przebiega sprawnie. Na blacie recepcji ulotki informujące o usługach hotelowych i turystycznych. W trakcie rezerwacji personel informuje o zakresie dostępnych usług hotelowych.

Dzieciom wręczane są drobne upominki.

Obsługa  hotelowa jest dostępna w każdej chwili.

Wrażenia z wizyty:  Miejsce godna polecenia dla gości lubiących aktywny wypoczynek.

Chętnie odwiedzimy hotel w sezonie zimowym.

 

     

Zobacz relację

Sośnica***

Dr Jacek Tulimowski ocenia Pensjonat Sośnica

Bez trudu dotarliśmy do Pensjonatu Sośnica w Zakopanem. Ukryty między drzewami, w ciszy, położony prawie w centrum Zakopanego. Sośnica to obiekt z bogatą historią turystyczną. W latach 80-tych należał do nielicznych w Zakopanem ( dwóch) hoteli dysponujących krytym basenem. W swoich podwojach gościł  polityków, biznesmenów, artystów, sportowców.

Na tyłach Pensjonatu znajduje się parking dla gości hotelowych. Wejście do obiektu możliwe jest zarówno od strony parkingu, jak i od części frontowej. Wejście główne wyposażone jest w trap dla wózków. Tuż przy wejściu znajduje się duża przestrzeń do przechowywania wózków dziecięcych. Przestronny, widny hall recepcyjny z wygodnymi fotelami dla gości jest świeżo po remoncie. Uwagę zwraca wiszący rząd parasoli do wypożyczenia w razie deszczu.

Pensjonat dysponuje pokojami zarówno 1-2 osobowymi jak i 4 apartamentami rodzinnymi.

Pensjonat Sośnica jest obecnie w trakcie rewitalizacji, więc dostępne są zarówno „historyczne” pokoje, jak i te po rewitalizacji- w nowym standardzie.

Pokoje są przestronne, widne, wyposażone w balkony. Na uwagą zasługuje duża ilość szaf w ścianach, szafek, miejsce na bagaż. Duża powierzchnia pokoi pozwala w razie potrzeby na dostawienie dodatkowego łóżka. Pokój standardowo wyposażony jest w telewizor, czajnik elektryczny, w apartamentach dodatkowo w aneksie kuchennym znajduje się lodówka, kuchenka mikrofalowa. W przypadku pobytu rodziny z dziećmi istnieje możliwość zabezpieczenia kontaktów, okien, narożników mebli.

Łazienka standardowo wyposażona jest w umywalkę, toaletę i komorę prysznicową.  Ręczniki są białe, świeże i pachnące. Dodatkowo szlafroki dla każdego z gości- nawet tych najmniejszych. Łazienki w pokojach po rewitalizacji są wykonane w stylu industrialnym.

Obiekt hotelowy jest monitorowany. Możliwość wyjścia na zewnątrz jest tylko obok recepcji.

W części ogrodu znajduje się plac zabaw dla dzieci wyposażony w huśtawki drabinki. Jest także domek na palach.

Na poziomie ( 0 ) znajduje się rozrywka dla sportowców - stół to tenisa stołowego. Dalej korytarz prowadzi do kompleksu fitness-spa.

Nowoczesny basen jest świeżo po remoncie- pięknie oświetlony wieczorem, z oknami. Można skorzystać z zajęć nurkowania-zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Pokój fitness wyposażony jest w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń. Gabinet masażu czysty, pachnący- z pewnością  zadowoli nawet wybrednych gości.

Nie sposób wspomnieć o możliwości wypożyczenia rowerów ( okres letni), a także nart- zimowa nauka jazdy- zarówno na nartach biegowych jak i zjazdowych.

Na pierwszym piętrze znajduje się przestronny, jasny pokój do zabaw dla dzieci dla tych małych 0-3 jak i większych. Pastelowe kolory, duża ilość zarówno klasycznych zabawek jak i sprzętu multimedialnego. Uwagę przykuwają warsztaty robotyki Lego. W pokoju postawiono kanapy, na których mogą spocząć opiekunowie dzieci. Na tym samym poziomie znajdują się toalety.

Przestronna i widna restauracja mieści się na poziomie  ( 0 ). Przed jej wejściem ustawiono foteliki dla dzieci-każdy zdezynfekowany, owinięty przeźroczystą folią.

 

W centrum restauracji oddzielony punkt dla dzieci a na stołach  - talerzyki, sztućce, kubeczki.

Możliwość kupienia  odżywek dla dzieci znanych producentów. Na głównej  ladzie znajdują się także informacje dla rodziców dotyczące kuchni dla małych turystów.

Na stole bufetu znajdują się jednorazowe pojemniki, dzięki czemu jest możliwość przygotowania posiłków na wynos, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jest to usługa płatna - informacja znajduje się przy pojemnikach.  Posiłki: śniadanie  w formie bufetu i obiadokolacja- przygotowana bez możliwości wyboru z karty dań. Istnieje jednak możliwość ustalenia menu z szefem kuchni, dotyczy to zarówno wielkości porcji jak i składników: dania sezonowe, surówki, potrawy z kuchni regionalnej. Obiad to: przystawka, zupa podawana w wazie, drugie danie, deser i kompot.

Rezerwacja telefoniczna - profesjonalna, uzyskuje się wszystkie potrzebne turystom informacje, nawet o pogodzie w górach. Meldowanie przebiega sprawnie, w miłej atmosferze, na blacie recepcji liczne ulotki dotyczące usług hotelowych i turystycznych. Na ścianie hallu - profesjonalna informacja GOPR. W trakcie rezerwacji personel informuje o zakresie usług hotelowych, a także stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom Gości lub dowiedzieć się o ich potrzebach. Dla dzieci - drobne upominki. Obsługa  hotelowa dostępna jest w każdej chwili ( nie było problemu ze zmianą aranżacji pokoju i dostawienia dodatkowego łóżka )

Wrażenia z wizyty:  Miło, rodzinnie, profesjonalnie. Z przyjemnością wrócimy tu ponownie.

Zobacz relację

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska