O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Czesław Mozil

Powrót

Hotel Lubicz Wellness & SPA, Ustka

Czesław Mozil ocenia Hotel Lubicz

Odkąd zapanowała moda na polskie morze, do Ustki jedzie się długo. Dlatego postanowiliśmy wyjechać z Warszawy o wczesnej porze, żeby bez pośpiechu i komfortowo dotrzeć na miejsce. Tak jak spodziewaliśmy się, Ustka wypełniona była po brzegi turystami.

Parking przed hotelem był pełny aut, co wywołało u nas lekki stres. Niepotrzebnie, bo okazało się że po drugiej stronie ulicy, tuż obok apteki, hotel Lubicz ma dodatkowy, duży parking dla swoich gości.

Hotel Lubicz z zewnątrz nie wydaje się szczególnie atrakcyjny: budynek nie jest ani zabytkowy, ani nowoczesny. Przypomina raczej duży dom weselny. Wchodząc na recepcję, która usytuowana jest pomiędzy basenem, a restauracją, od pierwszej chwili czuć spokój. Profesjonalna i uprzejma obsługa, która jest wizytówką hotelu, dokładnie informuje nas o ofertach dnia, zajęciach i atrakcjach. Dla nas zawsze ważna jest informacja o fitness room i pomieszczeniach umożliwiających aktywność fizyczną. Okazuje się, że hotel Lubicz takiego pomieszczenia nie ma, natomiast goście mogą bezpłatnie korzystać ze wszystkich dobrodziejstw hotelu Grand Lubicz, położonego nieopodal, prawdziwe Eldorado dla najmłodszych.

Pokój, jaki otrzymaliśmy był czysty i przestronny, ale najwyraźniej lata świetności ma już za sobą: zamiast klimatyzacji, jest poczciwy wiatrak ustawiony na komodzie, duża i masywna wanna nie każdemu przypadnie do gustu, a w łazience praktycznie nie ma półek na kosmetyki czy akcesoria. Wyposażenie pokoju jest bardzo podstawowe, ale obsługa zapewnia, że każda prośba dotycząca dodatkowego asortymentu, zostanie spełniona.

Niewątpliwą zaletą hotelu Lubicz jest spokój. Pomimo pełnego obłożenia, w hotelu panowała sielska atmosfera ciszy i komfortu. Na śniadaniu w restauracji, na basenie, czy w strefie SPA nie dało się odczuć, że hotel jest pełny gości. Ciekawostką jest fakt, że pomimo iż hotel spełnia wszystkie wymagania Hotelu Przyjaznego Rodzinie, nie było w nim zbyt wiele rodzin z dziećmi. Być może powodem jest wspomniany wcześniej hotel Grand Lubicz, który został stworzony z myślą o najmłodszych. Korzystając z tamtejszej siłowni zauważyliśmy dużo dzieci przed hotelem, na ogromnej recepcji, czy uczestniczących w niezliczonych animacjach.

Jedzenie w hotelu Lubicz jest czymś, co zasługuje na uwagę. Byliśmy zachwyceni jakością potraw oraz fantazją, z jaką je przyrządzono i podano. Śniadania są niezwykle urozmaicone. Każdy gość, bez względu na wiek czy preferencje, znajdzie coś dla siebie. Posiłek  popołudniowy składał się z czterech dań, a każdy do wyboru. Zwykle jedno z nich było daniem wegetariańskim. Oprócz tego restauracja oferuje dania z karty, które smakiem - jesteśmy pewni - zachwycą każdego.

Codziennie kucharz przygotowywał oddzielne menu dla dzieci.

Sądzimy, że hotel Lubicz jest idealny dla osób podróżujących bez dzieci: zarówno strefa SPA, jak i basen, kącik zabaw, czy restauracja, są - w porównaniu z ofertą np. Grand Lubicz - mało atrakcyjne dla najmłodszych. Oczywiście, można skorzystać z noclegu w hotelu Lubicz i atrakcji w hotelu Grand Lubicz, ale wydaje się to mało komfortowe. 

Reasumując: będąc w hotelu Lubicz w najgorętszym okresie lata, nie czuliśmy się przytłoczeni hałasem morskich kurortów. Nasz pobyt był kameralny i spokojny. Szczerze polecam hotel Lubicz, do którego z pewnością będziemy wracać przez cały rok.

Zobacz relację

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska