O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Beata Cholewińska

Powrót

Grand Lubicz, Uzdrowisko Ustka

Beata, Marcin i Julia Cholewińscy oceniają hotel Grand Lubicz w Ustce

Hotel Grand Lubicz w Ustce do duży obiekt, ale zaprojektowany tak, że gość czuje się w tym miejscu jak w dyskretnym pensjonacie. Jest cicho, domowo, żeby nie powiedzieć intymnie. Wprawdzie nie słychać szumu morza, ale do plaży jest zaledwie 400 m. Wszędzie blisko. Do portu i klimatycznych restauracji i kafejek a także do sosnowego lasu tuż obok. Dla gości odwiedzających Ustkę po raz pierwszy, pewnym utrudnieniem może być brak oznaczeń dojazdu do obiektu, ale w XXI w. chyba już każdy ma choćby podstawowe urządzenia nawigacji GPS. Do Ustki można dojechać także koleją i autobusami PKS

Ogólna ocena pokoju – dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców.

Właściwie wszystkie pokoje a jest ich ponad 300 w całym obiekcie mogą pełnić rolę rodzinnych. Są przestronne, doskonale wyposażone. Na życzenie gości mogą być wyposażone w akcesoria z listy HPR. 38 pomieszczeń w obiekcie jest wyraźnie zdefiniowanych do przyjęcia rodzin z dziećmi.

Łazienka – dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Łazienki są przestronne, dobrze zaprojektowane. W naszej łazience słabym punktem był brak półki lub szafki na kosmetyki. W innych skrzydłach budynku takie, podstawowe wyposażenie jest spotykane. Z rozmowy z rodzicami młodszych dzieci wiemy, że na maluchów czekają specjalne kosmetyki i małe szlafroki. Do dyspozycji są wszystkie akcesoria z listy wymogów HPR. Nasza nastolatka traktowana jest już jak osoba dorosła, więc jedynym sposobem rzetelnego audytu są rozmowy z innymi rodzinami w hotelu.

Bezpieczeństwo i zdrowie

Hotel jest bardzo duży, ale dobrze oznakowany. To spore ułatwienie dla dorosłych, a i po swobodnie poruszających się dzieciach po obiekcie należy wnioskować, że i młodsi goście nie mają problemu z dotarciem do pokoju zabaw, kręgielni czy basenu. Bardzo komunikatywny jest również personel, który kiedy trzeba zaprowadzi w konkretne miejsce hotelu.

Potrzebne informacje dotyczące apteki czy placówki zdrowia otrzymamy w recepcji hotelowej, podobnie podstawowe rzeczy jak termometr czy apteczkę. W obiekcie jest miejsce do przechowania wózków dziecięcych jest także publiczne miejsce z przewijakiem.

Rozrywka

Hotel jest przygotowany na różne formy zabawy dla dzieci w zależności od ich wieku. Dla najmłodszych są dwie strefy. Na 3 piętrze Kids Club dla najmłodszych a na parterze tzw. małpi gaj. Dla nieco starszych dzieci jest pokój gier video, możliwość wypożyczenia filmów DVD, książek czy gier planszowych. Personel prowadzi także bogaty program animacyjny. My trafiliśmy na zajęcia „małego chemika”. Na zewnątrz obiektu jest także bezpieczny plac zabaw. Rozrywką jest także sport i tu mamy szeroką gamę możliwości. Od basenu z torami pływackimi, przez bogato wyposażony fitness club aż do kortu tenisowego ze sztuczną nawierzchnią. Można również w naturalny sposób pobiegać po dróżkach biegowych w okolicach plaży. Tylko w strefie basenowej mamy do dyspozycji 3 wanny jacuzzi, brodzik, duży basen z kaskadami wodnymi, rurową zjeżdżalnię. W tzw. strefie ciszy sauny. Na 1 p. basen z solanką z własnego, hotelowego odwiertu.

Oferta restauracyjna dla dzieci

W części jadalni ogólnej wydzielone jest miejsce, w którym można znaleźć specjalnie przygotowane akcesoria dla najmłodszych. Plastikowe kolorowe kubki, talerze i sztućce. Wszystkie potrzebne rzeczy z listy HPR są dostępne na życzenie gości. W restauracji również jest możliwość zamówienia posiłku z dziecięcego menu. W ogóle poziom kulinarny w tym hotelu to temat na osobny artykuł. „Napoleon” jak nazywa go właściciel hotelu, czyli Szef kuchni, jest mistrzem w swoim fachu. Wszystko czego próbowaliśmy było bardzo smaczne. Jeszcze ekskluzywniej jest w restauracji „Cha poau bas”.                                                                         

Przebieg dokonywania rezerwacji, meldowania się i wymeldowania.

Cały ten proces przebiega błyskawicznie i precyzyjnie. Personel niemal od progu stara się zaopiekować przybyłym gościem. Wszystko z uśmiechem i wysoką kulturą.

Poziom obsługi hotelowej w perspektywie rodziny z dziećmi.

Zgrany i profesjonalny zespół ludzi daje gościom poczucie komfortu i wręcz indywidulanej opieki nad klientem. Z dziennikarskiego nawyku postanowiliśmy sprawdzić jaką metodą uzyskuje się taki efekt. Właściciel hotelu oraz Pani menadżer zdradzili nam ten mały sekret zarządzania ogromnym zespołem pracowników. Personel jest równie ważny jak klient. Wszyscy pracownicy spotykają się codziennie na wspólnym posiłku, przez co wzmacnia się integracja zespołu. Zarząd dba o premiowanie najlepszych pracowników. To wszystko składa się na panującą w hotelu atmosferę.

Ogólne wrażenia z wizyty.

To już nasza druga wizyta w Ustce. Pierwszy raz odwiedziliśmy mniejszy, położony niemal po sąsiedzku hotel Lubicz. Teraz przyszła kolej na hotel Grand Lubicz. Ten 5 gwiazdkowy obiekt zdecydowanie wyróżnia się w okolicy swoją gustowną fasadą i zatłoczonym parkingiem. W półoficjalnych rozmowach z gośćmi hotelu dowiedzieliśmy się, że jest to miejsce do którego można wracać wielokrotnie. Za każdym razem właściciel hotelu i personel czymś przyjemnym zaskakują. A to nowymi zabiegami w efektownym medical center a to menu w hotelowej restauracji. Przemiły, dyskretny i cierpliwy personel pomaga w najdrobniejszych sprawach i dba żeby było jak w domu. Blisko trzy doby spędzone w tym hotelu, minęły w mgnieniu oka. Szkoda, że to co dobre tak szybko się kończy. Do zobaczenia…

Zobacz relację

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska