O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Tajemniczy gość

Powrót

Hotel Prezydent***
 

Iwona Osiecka ocenia Hotel Prezydent

 

Spała to miejscowość położona ok 100 km od Warszawy, w Spalskim Parku Krajobrazowym. Posadowiona nieco z boku miasta, ale blisko  Pilicy  i lasu . Takie położenie zapewnia mnóstwo atrakcji wszelkiego rodzaju. Dojechać do Hotelu można dość łatwo , trafić też ze względu na liczne tablice informacyjne. 

Hotel przygotowany jest na przyjęcie małych gości w sposób  przyjazny i profesjonalny. Jeśli chcemy przyjechać tu z czworonogiem,  za dopłatą jest to możliwe. Natomiast musimy wziąć pod uwagę , że na piętro będziemy musieli wnieść wózek lub zostawić go przy recepcji(jest miejsce) z uwagi na brak windy(jest w planie). Bagaże też niestety wnosimy sami. Czasem możliwa jest rezerwacja pokoju na parterze , ale jeśli akurat jest impreza okolicznościowa(np. wesele), wtedy lepiej zamieszkać na piętrze, z dala od sali balowej.

W pokoju znajdziemy wszystkie akcesoria potrzebne do obsługi dziecka(oczywiście wcześniej zgłoszone). Za łóżeczko trzeba jednorazowo dopłacić 40 zł, ale pozostałe urządzenia są w cenie pokoju(pościel, dodatkowe poduszki, podgrzewacz, czajnik elektryczny, nawilżacz powietrza, plastikowe naczynia i sztućce, przewijak). Podobnie w łazience możemy poprosić o dodatkowe ręczniki, jednorazowe kubki, wanienkę, matę antypoślizgową, nocnik, podest dla mniejszych dzieci, a nawet miskę do prania.  Dostępna też jest  niania elektroniczna, co bardzo ułatwia życie , zwłaszcza jeśli się mieszka na piętrze. Jeśli wiemy , że hotel posiada te wszystkie sprzęty , bardzo nam to ułatwi pakowanie i wyjazd, co z dziećmi powoduje zawsze mnóstwo stresów.

Hotel posiada 2 apartamenty , które mogą pomieścić większą rodzinę lub też rodzinę z większymi dziećmi w oddzielnych pokojach. Wiadomo , że apartamenty są obszerniejsze i zapewniają większy komfort , ale pozostałe pokoje też są wystarczająco duże, aby pomieścić dodatkowe wyposażenie dziecięce.

Kadra hotelowa  dba  o bezpieczeństwo maluchów umieszczając na prośbę rodziców blokady gniazdek, drzwi okiennych lub balkonowych. A jeśli już coś się wydarzy czy też dziecko potrzebuje pomocy medycznej , w recepcji możemy dostać pomoc dorażną lub zostaniemy skierowani do odpowiedniego ośrodka zdrowia, apteki. O wszystkim informują odpowiednie tablice.

Hotel Prezydent posiada do dyspozycji duży 2,5 hektarowy teren , który zamierza sukcesywnie zagospodarowywać. Na razie jest  plac zabaw z trampoliną , piaskownicą i huśtawkami , ale jest gdzie pobiegać , pobawić się w berka czy podchody. W pobliżu jest staw, gdzie miło można posiedzieć (lub też łowić ryby), ale też trzeba uważać na dzieci. Żeby zwiedzić piękne okolice można odpłatnie wypożyczyć rower (z kaskiem). W recepcji dostaniemy mapki z trasami rowerowymi . A doprawdy jest co zwiedzać! Jeśli dopisze pogoda można umówić się na spływ kajakowy malowniczą Pilicą, albo zwiedzać teren wynajętą bryczką. Gdyby pogoda nie dopisała, wewnątrz obiektu też jest dla dzieci mnóstwo rozrywki. Przede wszystkim świetnie wyposażona sala zabaw, dla starszaków Biblioteczka Turysty i Malucha z grami planszowymi i książkami.Alternatywnie piłkarzyki, pingpong, bilard(odpłatnie), mini-kino z dużym wyborem filmów, strzelnica multimedialna. W sezonie i w czasie świątecznych weekendów są też programy animacyjne. W przyszłości planowana jest budowa basenu.

Restauracja również bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie małych gości. Można skorzystać ze specjalnego menu z mniejszymi i tańszymi porcjami , można zamówić (trzeba zgłosić wcześniej) posiłki wegańskie i bezglutenowe, lub też  inne w razie potrzeby . Jedzenie jest bardzo smaczne i urozmaicone. Dzieci mogą siedzieć  w odpowiednich fotelikach , dostaną plastikowe sztućce.  A żeby nie było nudno , menu posiada zagadki-rysowanki  , obok stoi  stolik i kredki z kolorowankami.

Obsługa rodzin z dziećmi wymaga specjalnych kompetencji. Tu niezbędna jest cierpliwość, życzliwość, wyrozumiałość. Wszystkie te cechy posiadają osoby pracujące w hotelu . Na miarę swoich możliwości starają się być zawsze pomocne , wyczerpująco udzielają informacji, są uśmiechnięte. Dlatego aż chce się tam wracać!

Podsumowując: duży piękny teren i hotelu i okolicy, dużo atrakcji wewnątrz i na zewnątrz, dobre jedzenie i miła atmosfera. Czego chcieć więcej?

 

Do góry Powrót

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska